کارگران کارخانه فولاد همدان

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: نسبت به رقم مزدی که به تصویب رسید رضایت ندارم، فقط ۱ تا ۲ درصد قدرت خرید کارگر نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش پیام خبر، امروز جلسه تعیین دستمزد ۱۴۰۰، با  مصوبات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران به پایان رسید، بر این اساس بن خواربار کارگران ۴۵۰ هزار تومان و حق مسکن آنان ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد، در این صورت حداقل دستمزد کارگران ۴ میلیون ۱۹۰ هزار تومان برآورد می شود، برای سایر سطوح افزایش ۲۶ درصدی دستمزد تعیین شد.

این در حالی است که نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگاران جوان با تاکید بر نارضایتی از این مصوبات گفت: نرخ تورم در سال گذشته ۳۴.۲ درصد بوده است و دستمزد کارگران ۳۹ درصد افزایش یافت، به عنوان نماینده کارگران نسبت به رقم مزدی که به تصویب رسید رضایت ندارم.

علی خدایی  افزود: دستمزد فعلی تعیین شده برای خانواده ۳/۳ نفری مبلغ ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان شده است و درحالی که سبد معیشت خانوار ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان تعیین شده بود، مزد تعیین شده برای کارگران ۶۱ درصد هزینه‌های خانوار را پوشش می‌دهد و فقط ۱ تا ۲ درصد قدرت خرید کارگر نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

وی ادامه داد: اگر جامعه کارگری از مزد تعیین شده راضی نباشند حق دارد، اما با توجه به شرایط موجود اقتصادی بیشتر از این توان چانه زنی نداشتیم و به همین رقم رضایت دادیم، امیدواریم ۳۸ درصد کمبودی که کارگران در تامین هزینه‌های زندگیشان دارند با سیاست‌های حمایتی دولت جبران شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل