کد خبر: 8700
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مهدی حسنی معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس از کشف انبار احتکار لوازم خانگی در شیراز خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مهدی حسنی از کشف انبار احتکار لوازم خانگی در شیراز و توقیف اقلام آن خبر داد و گفت: پیرو بازرسی های بازرسان از انبارهای سطح شهر، بازرسان متوجه وجود یک انبار در جنوب شیراز شدند و به بازدید از آن پرداختند که متوجه شدند تعدادی لوازم خانگی از جمله اجاق گاز و هود در این انبار موجود است.

حسنی با بیان اینکه صاحب انبار به ثبت این انبار در سامانه جامع انبارها اقدام نکرده و هیچ گونه ورود و خروج کالایی را ثبت نکرده است، افزود: با توجه به این امر بر اساس ماده ۶۰ قانون نظام صنفی پرونده تخلف احتکار برای صاحب این انبار به ارزش بیش از یک میلیارد ریال تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی تاکید کرد: به صاحبان کالا و انبارها هشدار می دهیم، هر چه سریعتر نسبت به ثبت انبار خود در سامانه جامع انبارها و ثبت ورود و خروج کالا در این سامانه اقدام نمایند در غیر اینصورت به عنوان محتکر با آنها برخورد و کالای آنها توقیف می شود.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان فارس همچنین از تشکیل پرونده تخلف گرانفروشی برای ۱۳ قالیشویی در شیراز خبر داد و عنوان کرد:  با توجه به اینکه در ایام پایانی سال تقاضای مردم برای شستشوی قالی افزایش می یابد نظارت بر فعالیت این واحدها در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: طی یک هفته گذشته از ۱۶ قالیشویی بازرسی به عمل آمد که طی آن برای ۱۳ قالیشویی پرونده تخلف گرانفروشی تشکیل شد، ارزش ریالی این پرونده ها بیش از ۷۸۲ میلیون ریال است و برای طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

حسنی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ (ستاد خبری سازمان صمت فارس) و یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ (ستاد خبری اتاق اصناف) اطلاع دهند تا بازرسان در اسرع وقت آن را مورد بررسی قرار دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.