کد خبر: 8701
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع جان باختگان ناشی از بیماری کرونا در فارس به سه هزار و ۳۰۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «اورنگ ایلامی» با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۰۸ نفر اعلام کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۶۶ هزار و ۱۶۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۹ هزار و ۷۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۸ هزار و ۵۴۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهار هزار و ۲۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۳ هزار و ۷۲۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۵۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 ایلامی همچنین از بهبودی ۱۷۴ هزار و ۳۰۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور و عدم حضور در دورهمی های خانوادگی را عامل موثر در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال آن عنوان کرد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل