کد خبر: 8721
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
آلودگی هوا

مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: در حال حاضر گرد و غبار در حال گسترش به سمت نیمه غربی و مرکزی استان فارس است و روز پنج شنبه هفته جاری پایدار خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، مهرداد قطره سامانی، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند از نفوذ گرد و غبار در استان فارس خبر داد و گفت: این گرد و خاک تا روز پنج شنبه هفته جاری در استان فارس پایدار خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان فارس افزود: در حال حاضر این گرد و غبار در حال گسترش به سمت نیمه غربی و مرکزی استان است و کاهش دید را در پی داشته است.

وی با تاکید بر افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای استان بیان کرد: به دلیل انتشار گرد و غبار، شرایط جوی ناسالم شده است و به گروه های آسیب پذیری مانند بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان توصیه می شود از تردد غیر ضروری در فضای باز اجتناب کنند.

این در حالیست که از سوی محیط زیست استان فارس اعلام شد که شاخص کیفی هوای شهر شیراز در ۲۴ ساعت گذشته عدد ۷۹ (وضعیت شاخص: قابل قبول) و در ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه ۲۶ اسفندماه، عدد ۸۰(وضعیت شاخص: قابل قبول) است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.