کد خبر: 8722
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
جاده صدرا باجگاه - سردار سیلمانی

مدیر عامل شرکت عمراه شهر جدید صدرا گفت: با افتتاح بزرگراه شهید سلیمانی در صدرا، شاهد کاهش هزینه و مصرف سوخت و در نتیجه کاهش آلاینده‌های محیط زیستی، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از زمان و کاهش اتلاف وقت شهروندان، کاهش تصادفات و استهلاک خودروها و ارتقای ایمنی سفر و  رونق بخشیدن به سرمایه‌گذاری در شهر جدید صدرا و افزایش جذابیت سکونت در شهر جدید صدرا خواهیم بود.

یکی از اهداف و ماموریت‌های اصلی سیاست شهرهای جدید فراهم کرن شرایط تامین مسکن و سرپناه برای اقشار مختلف اجتماعی پیرامون کلانشهرها بوده است. دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی و استاندار فارس 2500 واحد از برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن با ارزش سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد ریال کلنگ زنی شد. 

شروع عملیات اجرایی بزرگراه قره‌پیری
این بزرگراه با طول 10 و نیم کیلومتر که شهر جدید صدرا را به بخش مرکزی شیراز متصل می کند. این بزرگراه دوازده خطه طراحی شده است که شش خط آن به تندرو، چهار خط آن به کندرو و دو خط دیگر به مد حمل و نقل انبوه (اتوبوس تندرو شهری یا قطار سبک شهری) اختصاص یافته است.
به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا بر مبنای مطالعات صورت گرفته اتصال شهر صدرا به بزرگراه شهید محلاتی شیراز از طریق تنگ قره پیری می تواند نقش بسزایی در کاهش ترافیک مسیر موجود بلوار دکتر حسابی شیراز و به تبع آن کاهش زمان سفر و توزیع مناسب ترافیک بین شهر شیراز و صدرا ایفا نماید. این بزرگراه مهم و راهبردی ظرف مدت 2 سال و با اعتباری بالغ بر 2500 میلیارد ریال توسط شرکت جهاد نصر استان فارس ساخته خواهد شد.
ایشان همچنین افزایش دسترسی و یکپارچگی با کاربری‌ها و عملکردهای در مقیاس فراشهری همچون بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی ابوعلی سینا، بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین (ع) شیراز، پردیس دانشگاه صنعتی شیراز، پردیس دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر، مجموعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ... ، تقویت ارتباط مناطق درون شهری شمال شهر شیراز با مناطق شمال غربی شهر شیراز، کاهش بار ترافیکی معابر شمال غرب شهر شیراز و تقویت ارتباط مناطق درون شهری شمال شهر شیراز با مناطق شمال غربی شهر شیراز و کاهش حجم ترافیک بلوار خلیج فارس و کاهش تصادفات در این بلوار را مزایای اتصال شهر صدرا به شهر شیراز از طریق تنگ قره پیری عنوان کرد.
افتتاح و بهره برداری از بزرگراه شهید سلیمانی و تقاطع غیرهمسطح پیوند
با توافقات صورت گرفته و اخذ مجوزها و مصوبات لازم عملیات اجرایی پروژه از شهریور سال ۱۳۹۷ به روش EPC به شرکت سد عمران پارس گستر واگذار گردید.  
این بزرگراه به طول 7 کیلومتر(با احتساب واریانت اصلاحی) با دو تقاطع غیر همسطح و  ارزش روز 1100 میلیارد ریال، علاوه بر رفع معارضین تقاطع این بزرگراه با بزرگراه پرترافیک شیراز - اصفهان به دلیل وجود سه خط لوله نفت و گاز و همچنین عبور خط لوله پرفشار و حیاتی انتقال آب سد درودزن به شیراز با مخالفت جهت اجرا از سوی سازمانهای مسئول مواجه شد.
به گفته خلیل حاجی پور مدیر عامل شرکت عمراه شهر جدید صدرا این مسیر ضمن تسهیل ارتباط صدرا به بخش مرکز و شرق شهر شیراز ، مسافت صدرا تا فرودگاه شیراز را از 51 کیلومتر به 39 کیلومتر کاهش داده است.

وی همچنین مهمترین مزیت‌های بزرگراه شهید سلیمانی را  کاهش هزینه و مصرف سوخت و در نتیجه کاهش آلاینده‌های محیط زیستی، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از زمان و کاهش اتلاف وقت شهروندان، کاهش تصادفات و استهلاک خودروها و ارتقای ایمنی سفر و  رونق بخشیدن به سرمایه‌گذاری در شهر جدید صدرا و افزایش جذابیت سکونت در شهر جدید صدرا بر شمردند.

افتتاح سالن ورزشی بین المللی چند منظوره شهر صدرا
مدیرعامل شرکت عمران صدرا در خصوص سالن ورزشی چند منظوره صدرا اشاره کردند که این مجموعه در سال ۱۳۷۵ با گنجایش ۵۰۰ نفر با هدف ارائه خدمات ورزشی و فرهنگی شهروندان  شکل گرفته بود که پیامد آن تشکیل تیم فوتسال صدرا و حضور مستمر این تیم در بالاترین سطح فوتسال کشور بود که منجر به معرفی تعداد زیادی بازیکن فوتسال در رده های مختلف به تیم‌های ملی و همچنین ایجاد نشاط و انگیزه جهت فعالیت های همگانی بین شهروندان شد. با واگذاری تیم فوتسال صدرا به خارج از فارس در سال 88 فعالیت‌های سالن روز به روز کمتر شد تا متاسفانه این سالن به انباری متروکه و مخروبه تبدیل شد و در سال ۹۷ با تعریف پروژه‌ای جدید در سایت قبلی، تخریب، بازسازی و توسعه مجموعه منطبق با استانداردهای بین‌المللی آغاز شد و با ارتقاء ظرفیت آن به ۲۰۰۰ نفر تماشاگر همچنین تجهیز سالن به کف پوش استاندارد مورد تایید AFC، سیستم های صوتی و تصویری حرفه‌ای، روشنایی و رختکن های استاندارد، جایگاه VIP، دو مجموعه سونا و جکوزی در کنار پیش‌بینی‌هایی که در فضاسازی اطراف سالن جهت رستوران‌ و کافی شاپ، سالن های آمادگی جسمانی و بدنسازی، پارکینگ و فضای سبز مناسب شده است این سالن را آماده میزبانی از مسابقات معتبر داخلی و بین‌المللی کرده است.
به گفته خلیل حاجی پور سالن ورزشی بین المللی و تخصصی فوتسال صدرا در زمینی به مساحت ۲۲ هزار متر مربع با زیربنای ۹۵۰۰ متر مربع با ارزشی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت عمران شهر صدرا احداث شده است. این سالن چندمنظوره به عنوان یکی از پروژه های شاخص شهرهای جدید کشور مطرح می باشد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته آمادگی برگزاری مسابقات و رویدادهای مختلف را دارا خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل