کد خبر: 8726
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
انتخابات

رییس شورای سیاستگذاری ائتلاف وحدت ملی گفت: دولت بعد باید دیپلماسی اقتصادی قوی و با طرح و برنامه ریزی محکمی وارد عمل شود.

به گزارش پیام خبر، رامین مهمان پرست، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه امروز سه شنبه در نشست خبری ائتلاف وحدت ملی استان فارس که در شیراز برگزار شد، گفت: مسئله که باعث شد به ائتلاف بپیوندم وضعیت کشور، نارضایتی مردم و وضعیت اقتصادی کشور است.

وی تصریح کرد: اگر مردم احساس رفاه حداقلی نداشته باشند باعث می شود حضور خوبی در انتخابات نداشته باشند.

سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی، اظهار کرد: ما دو هدف داریم، اولین مسئله حضور مردم در انتخابات است اگر مردم نارضایتی داشته باشند باعث مشکلات زیادی می شود لذا ما باید را مردم را تشویق کنیم تا حضور داشته باشند؛ دوم اینکه دولتی بیاید تا تحولات اساسی در دولت و وضعیت کنونی مردم به وجود آید.

مهمان پرست ادامه داد: ما به نقطه رسیدیم که دولت بعدی باید دارای برنامه ریزی و یک تیم متخصص و سالم و به دور از فساد باشد، بنابراین فکر می کنیم هر نوع گرایش جناحی به دنبال اهداف خود باشد برای ما خطرناک است و باید به دنبال وحدت و منافع ملی باشیم.

وی عنوان کرد: اولویت اصلی ما با هر گرایشی که هستیم وحدت ملی و منافع ملی است و فکر می کنیم جدای از این که چه کسی دولت را می خواهد در دست بگیرد همه یک هدف داریم؛ اکثریت افرادی که کاندیدا می شوند بدون برنامه ریزی وارد این مرحله می شوند.

مهمانپرست ادامه داد: اساسا رقابت در کشور ما رقابت بین افراد است نه بین طرح و برنامه های آینده و در کشورهای مختلف احزاب هستند و سیاست های خود را بیان می کنند و مردم انتظار دارند که به وعده ها عمل شود، بنابراین ما به عنوان وحدت ملی سه موضوع را در دستور کار داریم؛ تغییر در ساختار اداری داشتن طرح و برنامه های آتی برای آینده و دولت.

رییس شورای سیاستگذاری ائتلاف وحدت ملی، عنوان کرد: ما به عنوان پیشگام در تشکل های سیاسی طرح و برنامه داریم و حاضر به مناظره هستیم؛ دولتی که در سال ۱۴۰۰می آید باید با طرح و برنامه ریزی صحیح و آماده داشته باشند.

وی در پایان افزود: پس باید در فکر اساسی بود مردم یک فرد، یک جریان جدید را می خواهند از افراد خوب اصولگرا یا اصلاح طلب استفاده شود و از میان اصولگرایان و اصلاح طلبان، باید یک جریان مستقل مردمی ملی با هدف منافع ملی ایجاد کرد.

سعید قاضی پور رییس ستاد انتخابات ائتلاف استان فارس نیز در جمع رسانه های فارس، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: در گام دوم انقلاب قرار داریم و آینده روشن را با وحدت ملی رقم خواهیم داشت چراکه با وحدت ملی توانستیم دفاع از انقلاب و کشور را داشته باشیم و ما باید در تمامی جریان های ارزشی کشور وحدت ملی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین منتخب را برای انتخابات کشور برگزینیم تا بتوان تمامی مشکلات را پشت سر گذاشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.