کد خبر: 8727
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از شناسایی بیش از ۱۸۴ و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد.

هزاربه گزارش پیام خبر، اورنگ ایلامی امروز سه شنبه ۲۶ اسفند با اشاره به آمار کرونا در فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۶۹ هزار و ۷۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۰ هزار و ۴۱۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۵۰ هزار و ۳۱۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴ هزار و ۲۱۴ بیمار مثبت شناسایی و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۴ هزار و ۶۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۴۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۱۶ نفر اعلام کرد.

معاون درمان این دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۷۴ هزار و ۸۸۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 ایلامی با اشاره به فرا رسیدن مراسم شب چهارشنبه پایان سال توصیه کرد: با توجه به چرخش ویروس کرونا در جامعه و روند افزایشی موارد ابتلا به این بیماری، لازم است برای کاهش سرعت انتشار کرونا از حضور در دورهمی ها پرهیز شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل