کد خبر: 8735
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
آتش سوزی در جنگل آمازون

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از مصدومیت ۴۴ نفر در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش پیام خبر، محمدجواد مرادیان با اعلام این خبر گفت: از ابتدای روز سه شنبه ۲۶ اسفند، ۴۴ مورد مصدومیت در استان در سامانه اورژانس ثبت شده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: از ۴۴ مصدوم چهارشنبه آخر سال در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۴۰ مصدومیت بر اثر مواد محترقه دست ساز بوده که به ۱۹ نفر از این تعداد آسیب چشمی رسیده و به ۱۱ عابر پیاده نیز مصدومیت وارد شده است.

وی همچنین از مصدومیت ۲ نفر بر اثر سوختگی با بنزین و ۲ نفر بر اثر سوختگی با آتش خبر داد.

مرادیان با بیان اینکه آمار چهارشنبه امسال نسبت به سال گذشته در فارس، افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است، اظهار کرد: به بیشتر مصدومان آسیب ها و صدمات جدی وارد شده که در مراکز درمانی تحت درمان و مراقبت هستند.

وی بیان کرد: در روز گذشته یکی از خودروهای عبوری در جاده داریون، بر اثر پرتاب مواد محترقه دست ساز تعادل خود را از دست داد و واژگون شد که تمامی سرنشینان آن به مرکز درمانی انتقال داده شدند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی این دانشگاه گفت: خوشبختانه در چهارشنبه آخر سال در فارس، موردی از فوت بر اثر مواد محترقه و آتش زا گزارش نشده است.

مرادیان توصیه کرد: با توجه به ذرات گرد و غبار معلق در هوای استان، شهروندان به ویژه افراد دارای بیماری زمینه ای مانند تنفسی و قلبی، برای امورات غیرضروری از منزل خارج نشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.