اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس ضمن بیان اینکه توزیع ۸۵ هزار و ۹۵۲ بسته معیشتی به ارزش ۳۴ میلیارد تومان به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس انجام شده، گفت: پرورشگاه خیریه حاج زالی در شهر صدرا با زیر بنای حدود ۵ هکتار و هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

به گزارش پیام خبر،  حجت الاسلام عباس موسوی ضمن تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه در نشست خبری طرح نوروزی آرامش بهاری ۱۴۰۰، بیان کرد: در یک سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی با وجود مشکلاتی که بود انجام دادیم، همواره خیرین استان فارس با شروع کرونا کمک به افراد نیازمند جامعه را آغاز کردند، اقدام به توزیع بسته های معیشتی که توزیع کل بسته های معیشتی تا اکنون توزیع ۸۵هزار و ۹۵۲ بسته معیشتی با ارزش تقریبی ۳۴میلیارد ۵۰ هزار بسته معیشتی دیگر هم برای توزیع میان نیازمندان با نام  طرح هایی به نام شمیم حسینی، کمک مومنانه، مساوات... اضافه شده است.   

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس تصریح کرد: واریز مبلغ ۲ میلیارد تومان به حساب ۴هزار یتیم تحت پوشش کمیته و بهزیستی، خرید ۱۴۰تبلت جهت کمک به ایتام  از مرحوم موقوفه خلیل زالی و حاج عباسعلی عطار و توزیع ۵ هزار و ۱۰۰ بسته تحصیلی نیز به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان شامل نوشت افزار یکی دیگر از برنامه های اوقاف امسال بوده است و با توجه به وجود کرونا از طبخ غذای گرم منع شدیم و مبلغ یک میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان ارزاق خام خریداری و تحویل اشپزخانه های بیمارستان های شیراز شد.  

وی افزود: راه اندازی ۴ کارگاه تولید ماسک و  ۴ کارگاه اشتغال زایی در کنار بقاع متبرکه جهت بکارگیری اقشار مختلف نیازمند، راه اندازی ۳۷ستاد امور خیر بهزیستی و خانه خیرین به صورت گسترده، آزادی ۷۴ زندانی جرائم غیر عمد با ارزش ۱۷۰ میلیون تومان از مهم ترین اقدامات اوقاف در یک سال گذشته بوده است.   

موسوی با بیان اینکه ثبت ۲۶ مورد وقف با ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال شامل اراضی مسکونی، آپارتمان، منزل ویلایی و مغازه بوده، عنوان کرد: در بخش حقوقی اوقاف برگزاری ۴۴جلسه شورای حقوقی در راستای حل پرونده های حقوقی و کاهش دعاوی در محاکم و اخذ ۴۱رای به نفع موقوفات که بیش از ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار متر مربع رفع اختلاف شده، همچنین ۱۱ هزار و ۶۴۰ سند اجاره اجاره های اوقافی از ابتدای سال تاکنون تنظیم شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه گفت: در زمینه مرمت، ساخت بازار بزرگ لار با ۲۰۱ مغازه با سرمایه گذاری خارجی و مرمت کاروان سراهای وقفی از جمله دیگر کارهایی است که در بخش بهره وری و سرمایه گذاری انجام گرفته است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس نیز در این نشست خبری اضافه کرد: موضوع طرح آرامش بهاری ۱۴۰۰ و حضور زائرین در بقاع متبرکه با توجه به این که خیلی از این بقاع در مکان های بکر گردشگری واقع شده همه ساله اداره کل اوقاف برنامه های ویژه را اجرا می کرد اما با شیوع ویروس منحوس کرونا از سال گذشته تاکنون این برنامه ها به شکل دیگری برگزار شد و امسال باتوجه به وضعیت های چهارگانه  آبی، زرد، نارنجی و قرمز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به صورتی متفاوت برگزار می شود.

رحیم صفری گرایی، افزود: در سراسر کشور ۵۰۰ بقاع متبرکه وجود دارد که در استان فارس ۴۰ بقاع متبرکه وجود دارد و برای خدمات رسانی به مسافرین و مجاورین برنامه های چون حضور مبلغ و نماز جماعت و مراسم تحویل سال جدید و اعیاد شعبانیه با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون تجمع های سنگین برگزار خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: وجود غرفه های انتظار، ۱۲خیمه معرفت که ۳خیمه معرفت در شیراز قرار دارد و خدمات مدیریتی نظافت و آراستگی بقاع و سرویس های بهداشتی، ایجاد ایستگاه های صلواتی و راه اندازی ایستگاه های سلامت، ویزیت رایگان از جمله برنامه های طرح آرامش بهاری است.

یادآور می شود: در طول برگزاری این طرح ماسک رایگان به زائرین و مجاورین داده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.