سعید نمکی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: رنگ بندی های اعلام شده بدون در نظر گرفتن وجود ویروس جهش یافته در کشور است، با وجود ویروس جهش یافته نمی توانیم کادر درمان را به مناطق قرمز کرونایی منتقل کنیم.

به گزارش پیام خبر، سعید نمکی در نشست خبری که امروز چهارشنبه ۲۷ اسفند برگزار شد، گفت: از ابتدا موافق مسافرت نبوده ایم، در جمعیت سیار نمی توانیم بیماران را شناسایی کنیم، علت مخالفت ما با سفرهای نوروزی مقابله با ویروس جهش یافته است، این ویروس در کشور های انگلیس، آلمان و ایتالیا و برخی از کشور های اروپایی بیماران را قتل عام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه رنگ بندی ها بدون در نظر گرفتن ویروس جهش یافت در کشور است اظهار کرد: این رنگ بندی ها و شرایط کرونایی می تواند تغییر کند، پس از مردم تقاضا داریم فکر کنند خیلی از نقاط قرمز است و یا وضعیت شهر ها ممکن است قرمز شود.

نمکی با بیان اینکه درک می کنیم مردم خسته هستند ادامه داد: کادر درمان خسته است، نمی توانیم با وجود ویروس جهش یافته پرستاران و کادر درمان را از شهرها و استان های امن به مناطق قرمز کرونایی منتقل کنیم.

وزیر بهداشت پیرامون وضعیت استان خوزستان بیان کرد: خوزستان پایگاه ویروس جهش یافته دز کشور است، اکنون با تلاش کادر درمان کنترل بیماری در این استان در سراشیبی است، اما نگران استان های همجوار هستیم، چون در استان های مرکزی هم بیمارانی با این ویروس جهش یافته شناسایی شدند.

نمکی در خصوص واکسیناسیون نیز گفت: در بهار واکسن های کرونای ساخت کشور مانند برکت، رازی و پاستور قابل عرضه و استفاده خواهند بود، اما قبل از اینها ما مجبوریم واکسن وارد کنیم، تا زمانی که من حضور دارم اجازه نمی دهم دلالان تحریم ها در خصوص واکسن اقدامی انجام دهند، از منابع معتبر واکسن تهیه کردیم و امیدواریم تا قبل از تولید واکسن های داخلی کادر درمان و گروه های آسیب پذیر را واکسینه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.