کد خبر: 8748
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
اذری جهرمی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با پیشنهاد استاندار  فارس و با برنامه ریزی های صورت گرفته وزارت اطلاعات و شرکت های مجری، مجموعه جهانی تخت جمشید به نسل پنجم شبکه اینترنتی با سرعت بالا مجهز خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، در بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مجموعه جهانی تخت جمشید که با همراهی مقامات ارشد استانی و شهرستانی و خبرنگاران، با توضیحاتی تخصصی توسط دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از محوطه و بناهای تاریخی این آثار جهانی همراه بود در نشستی که در ادامه آن برگزار شد به اهمیت و لزوم ایجاد زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی در جهت امکانات رفاهی گردشگران، بحث و گفتگو شد.

محمد جواد آذری جهرمی، پس از بازدید از واحد IT تخت جمشید، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته توسط این این واحد در چند ساله اخیر، تخت جمشید را به عنوان یک مقصد گردشگری منحصر به فرد در کشور معرفی کرد و گفت: این مقصد گردشگری نیازمند خدمات مطلوبی در زمینه اینترنت و سایر امکانات رفاهی در زمینه ارتباطات بوده که لازم است شرایط مطلوب تری برای گردشگران فراهم آید.  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تاکید بر ایجاد زیرساخت های لازم به منظور تقویت اپراتورهای تلفن همراه افزود: با پیشنهاد استاندار  فارس و با برنامه ریزی های صورت گرفته این وزارت و شرکت های مجری، این عرصه جهانی به نسل پنجم شبکه اینترنتی با سرعت بالا مجهز خواهد شد.

حمید فدایی، نیز در نشستی که پس از بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجموعه جهانی تخت جمشید صورت پذیرفت، ضمن خوش آمدگویی به وزیر محترم، استاندار فارس و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در راستای ارتقاء کیفیت زیرساخت های گردشگری در جمع خبرنگاران، مطرح کرد: هر ساله مجموعه جهانی تخت جمشید، شاهد حضور گسترده گردشگران از سراسر کشور و خارج از کشور است که ضرورت می یابد متناسب با این شرایط حضور، امکانات ارتباطی و فناوری‌های مربوط به اطلاعات و پردازش آن ها که از اساسی ترین زیرساخت های گردشگری محسوب می‌شود، در این بستر جهانی مورد توجه قرار گیرد.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در زمینه پیشنهادات و مطالبات مجموعه های جهانی تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد به وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، درخواست کرد: موضوعی که در محوطه ها و بناهای میراث فرهنگی در مقیاس جهانی مطرح است امکانات مربوط به نیازها و خواسته‌های گردشگران که یکی از مهم ترین آن ها زیرساخت‌های ارتباطی نظیر اینترنت و سرعت مناسب آن است.

وی اضافه کرد: افزایش پهنای باند، راه اندازی وای فای، ارتقاء قابلیت های نقاط دسترسی و فیبر نوری نیز شرایط کیفی مناسب تری را برای خدمات به گردشگران فراهم می کند.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.