کد خبر: 8755
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
میوه فروشی

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از راه اندازی ۱۱ بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در این شهر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرزاق موسوی پنجشنبه ۲۸ اسفندماه در مراسم افتتاح همزمان بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر و شهردار شیراز برای اجرای این پروژه بیان کرد: مسئولان شهری ارائه گزارش‌ها درباره پروژه‌های مختلف را به پس از اتمام کار تحویل دهند، زیرا در این زمینه تجربه‌ خوبی در کشور نداشتیم.  

وی با بیان اینکه خرید و فروش مواد مورد نیاز غذایی مانند جو و گندم، از جمله مباحث فقهی است که در اسلام بر آن پافشاری شده، اعلان کرد: در این حوزه کسب سود و معامله به معنای رایج مطرح نیست و مواردی که به جان و روان و شأن انسانی بستگی دارد نباید تابعی از معادلات خارج از کنترل اقتصادی باشد، بدین دلیل، شورای انقلاب اسلامی در همان روزهای نخست پیروزی انقلاب مصوبه‌ای را تصویب کرد که تا به امروز نیز تغییر نکرده و بر اساس آن، شهرداری‌ها مکلفند مکان‌هایی را برای ارائه فرآورده‌های مصرفی مردم تدارک بینند و آن‌ها را بدون واسطه به دست شهروندان برسانند.  

موسوی افزود: این بازارچه‌ها قابل واگذاری نیست هر زمان شهرداری و مجموعه مدیریتی آن متوجه شوند که این بازارچه‌ها خلاف سیاست‌های یادشده عمل می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را پس بگیرند و با توجه به قوانین گفته شده، دولت باید از راه‌اندازی بازارچه‌ها با ارائه یارانه‌هایی حمایت و به افزایش آن‌ها کمک کند، زیرا این موضوع در معاملات معمول شهرداری‌ها نمی‌گنجد و همکاری بین‌دستگاهی برای حل مشکل راه‌اندازی بازارچه‌ها ستودنی بوده است و موفقیت آن در گرو نظارت جدی و نیازمند اراده است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: در شرایط سختی که مردم با همه‌گیری بیماری کرونا، مسائل اقتصادی و تحریم‌ها روبرو هستند و عرصه بر آنان تنگ شده، باید تعداد بازارچه‌ها افزایش یابد و هم به‌صورتی اساسی روند ارائه خدمات آن‌ها پایش شود.  

وی همچنین تصریح کرد: ۱۱ بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی راه‌اندازی شده است و بازارچه‌هایی همچون مجتمع معالی‌آباد که طی یک سال گذشته تعطیل بود، با مذاکره با هیئت مدیره، مجددا راه‌اندازی می‌شود و به مردم خدمت می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.