کد خبر: 8773
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
بازرسی از سطح بازار توسط سازمان صمت فارس

امروز ۱ فروردین در بازرسی رییس سازمان صمت فارس از بازار با برخی از فروشندگان و عرضه کننده گان مرغ و ماهی به دلیل گرانفروشی و خودداری کردن از درج قیمت، برخورد و برای آنها پرونده تخلف تشکیل داده شد.

به گزارش پیام خبر، حمید رضا ایزدی امروز ۱ فروردین ماه در بازرسی از سطح بازار با تاکید بر اینکه کالاها و اجناس بدون لیبل یا اتیکت نشانه ای از تخلف و گرانفروشی است گفت: در بازدید امروز از چند مرکز فروش مرغ، ماهی و میگو به دلیل گرانفروشی و یا خودداری از درج قیمت بر روی محصولات با فروشندگان برخورد شد و برای آن ها پرونده تخلف تشکیل داده شد، پرونده متخلفان برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

رییس سازمان صمت فارس با بیان اینکه با فروشندگان در صورت عدم درج قیمت واقعی برخورد قانونی می شود، تاکید کرد: در این روزها و ایام نوروز اقلام ضروری مثل میوه، مرغ و گوشت، شیرینی و خشکبار از نیازهای اساسی مردم هستند، ضرورت دارد که  فروشندگان هم جانب انصاف را رعایت و از گرانفروشی پرهیز کنند.

ایزدی افزود: قیمت بسیاری از کالاها بر اساس عرضه و تقاضاست، لذا صدور فاکتور فروش از واحدهای تولیدی تا مراکز عرضه و خرده فروش توسط بازرسان کنترل و بررسی می شود.

وی پیرامون وضعیت توزیع آرد و شکر اضافه کرد: میزان آرد و شکر بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده میان عرضه کنندگان توزیع می شود، در زمینه تامین و توزیع نیز اداره کل غله استان هیچ گونه کمبود و کسری ندارند.

ایزدی با بیان اینکه  بر اساس سهمیه اعلام شده به استان، روغن در اختیار صنوف قرار داده ایم، گفت: روغن در اختیار صنف قنادان قرار گرفته است، برخی از واحد های صنفی که به میزان بیشتری نیاز داشتنه اند از طریق  شرکت های پخش روغن و واحدهای تولیدی در اختیارشان قرار داده شده است.

ایزدی با تاکید بر اینکه هیچ واحد تولیدی در زمینه تامین کالا و مواد اولیه با کمبود مواجه نیست، عنوان کرد: متاسفانه افراد سودجویی هستند که از عرضه این کالاها خودداری می کنند و آن را انبار کرده که سبب گرانفروشی و کمبود در بازار می شود.

ایزدی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرنوع تخلف، از گرانفروشی و کم فروشی گرفته تا عدم نصب اتیکت یا لیبل قیمت بر روی کالا یا اجناس، موارد را به سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان یا ۳۲۳۴۰۰۰ بازرسی اتاق اصناف اطلاع رسانی کنند تا در سریع ترین زمان ممکن مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.