کد خبر: 8777
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
بهروز مرامی، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از انتشار فراخوان جشنواره عیدانه ۱۴۰۰هنرمندان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، بهروز مرامی گفت: بخش های «جشنواره عیدانه ۱۴۰۰» عناوینی چون عکس، نقاشی، دلنوشته و خاطرات، داستانک، بازیگری تک بازیگر را شامل می شود که با موضوع عید، سفره هفت سین و آثار تاریخی استان فارس و عید آنلاین، فراخوان شده و پس از داوری توسط اساتید صاحب نام فارس، به ۱۰ نفر از هر رشته جوایز نقدی را تقدیم خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه «جشنواره عیدانه ۱۴۰۰» در حوزه عکس دارای مقرراتی هست و هر عکاس مجاز است پنج اثر به دبیرخانه ارسال کند، گفت: تاریخ ثبت اثر نباید قبل از سال ۱۴۰۰ باشد و آثار باید با فرمت jpeg  و طبق موضوعات نامگذاری شود و هر اثر برحسب موضوعات روزانه فقط در تاریخ مقرر شده ارسال شود؛ در غیراینصورت در داوری شرکت داده نخواهد شد.
معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس افزود: همچنین هر شرکت کننده همراه با فایل با کیفیت عکس نام و نام خانوادگی، شماره تماس، کدملی و سن ارسال کرده و شیوه شرکت در جشنواره نیز شامل ارسال آثار به شماره واتساپ و تلگرام ۰۹۳۹۰۵۴۸۹۷۶ است که علاقه مندان می توانند اخبار جشنواره از اینستاگرام به آدرس padraamirpars مشاهده کنند.
به گفته مرامی، در «جشنواره نقاشی» آثار باید طبق موضوعات جشنواره انتخاب و هر هنرمند می تواند تا ۳ اثر ارسال کند و کیفیت تصویری آثار ارسال شده باید به گونه ای باشد که جزییات مشخص بوده و هر شرکت کننده همراه با فایل با کیفیت نام و نام خانوادگی، شماره تماس، کدملی و سن خود را ارسال کند.
وی ادامه داد: در این بخش هر اثر برحسب موضوعات روزانه فقط در تاریخ مقرر شده باید ارسال شود و در غیراینصورت در داوری شرکت داده نخواهد شد.  
معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس درباره جشنواره «دلنوشته و خاطرات» و مقررات آن، گفت: هر نویسنده می تواند تا ۳ اثر ارسال کند و حجم نوشته نباید بیش از ۱صفحه باشد و نوشته های ارسالی باید حتما در فایل  word  ارائه شود و آثار می بایست با قلم B Nazanin اندازه ۱۴ باشد و لازم است تا بیوگرافی کامل خود نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره تماس، سن را به همراه اثر ارسالی بفرستند.
مرامی بیان کرد: برای شرکت در جشنواره «داستانک» هر شرکت کننده می تواند ۳ اثر ارسال کند حجم داستانک نباید بیش از۱۰۰ کلمه باشد و داستان و داستانک در قالب word  با فونت BNazanin  اندازه ۱۴ ارائه شود و بیوگرافی کامل خود نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره تماس، سن را به همراه اثر ارسالی بفرستند.
او گفت: «جشنواره بازیگری تک بازیگر» هم دارای مقرراتی است که به عنوان جشنواره (مونولوگ) هر فرد می تواند تا دو اثر ارسال کند و زمان اجرای هر نمایش تا ۱۵ دقیقه است که متقاضیان این حوزه فایل را باید با گوشی خود با کیفیت ضبط کنند و درصورت استفاده از دوربین آثار ارسالی را با فایل mp۴ تحویل دهند و بیوگرافی کامل خود نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره تماس، سن را به همراه اثر ارسالی نیز بفرستند.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان با دعوت از هنرمندان برای شرکت در این جشنواره یادآوری کرد: ارسال آثار به شماره واتساپ و تلگرام ۰۹۳۹۰۵۴۸۹۷۶ و دریافت اخبار جشنواره از اینستاگرام به آدرس padraamirpars انجام پذیر است و شروع ثبت نام یکم فروردین و آخرین مهلت ارسال آثار بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام شده که دبیرخانه جشنواره در موسسه فرهنگی و هنری «پادرا امیرپارس» مستقر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.