دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نماینده رییس ستاد سلامت نوروزی و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:  ۷۴۱ ماموریت از سوی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ فارس به منظور امدادرسانی به مصدومان و بیماران در استان، انجام شد.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری گفت: در روز گذشته با تلاش کارشناسان بهداشتی واحدهای تابعه دانشگاه، از ۸۴۱ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی بازدید شد که از این تعداد، ۳۳ واحد متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و دو واحد متخلف نیز تعطیل شد.

نماینده رییس ستاد سلامت نوروزی و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز از معدوم سازی بیش از ۴۷۳ کیلوگرام موادغذایی غیربهداشتی در روز گذشته را از دیگر فعالیت های کارشناسان بهداشت محیط عنوان کرد و از ۲۳ مورد ماموریت اورژانس تیم های واکنش سریع دانشگاه خبر داد.

وی اضافه کرد: از سوی کارشناسان بهداشت حرفه ای واحدهای تابعه دانشگاه نیز ۵۷ مورد بازدید از کارگاه ها و کارخانجات در سطح استان انجام شد.

نماینده رییس ستاد سلامت نوروزی دانشگاه گفت: در روز گذشته، ۲۷۵ بیمار در مراکز خدمات جامع سلامت ویزیت شدند و ۲۷۰ خدمت سرپایی به مراجعان در این مراکز ارایه شد.

دکتر اکبری افزود: در این بازه زمانی ۴۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس ویزیت و ۲۹۴ بیمار مبتلا به کرونا از سوی کارشناسان بهداشتی رهگیری شد.

اکبری اعلام کرد: در روز گذشته،  ۷۴۱ ماموریت از سوی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ فارس به منظور امدادرسانی به مصدومان و بیماران در استان، انجام شد.

وی افزود: از تعداد کل ماموریت های انجام شده،  ۹۸ ماموریت ترافیکی شهری،  ۳۵۵ ماموریت غیرترافیکی شهری،  ۶۴ ماموریت ترافیکی جاده ای،  ۱۹۸ ماموریت غیرترافیکی جاده ای و ۲۴ ماموریت نیز مرتبط با کروناویروس بوده است، همچنین از ۲۴ ماموریت مرتبط با کروناویروس، ۱۲ مورد به بیمارستان اعزام شدند. ​​​​​​

اکبری با اشاره به دو ماموریت اورژانس هوایی فارس در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد خدمات مشاوره ای مرتبط با کروناویروس توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه را ۱۹۴ مورد عنوان کرد.

این عضو هیئت رییسه دانشگاه تعداد مصدومان حوادث ترافیکی بیست و چهار ساعت گذشته را ۱۹۰ مورد عنوان کرد که از این تعداد ۴۱ نفر خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند و ۱۴۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند.

 اکبری، آمار مراجعه مردمی به بخش های اورژانس مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان را در روز گذشته، ۵ هزار و ۹۴۷ مورد اعلام کرد و گفت: با کمک تیم های پزشکی، علاوه بر انجام ۱۶۶ مورد عمل جراحی، به ۱۸۲ مصدوم سوانح ترافیکی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی، همچنین ۹۲ بیمار دارای علایم تنفسی و ۱۷۸ بیمار دارای علایم گوارشی نیز ارائه خدمت شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.