کد خبر: 8786
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
سالن سینما

انتشار نخستین آمار فروش اکران فیلم‌های نوروزی پس از ۵ روز نمایش نشان داد سینمای ایران برای بیرون آمدن از سایه کرونا و بازگشتن به روزهای اوج راهی دراز پیش رو دارد.

به گزارش پیام خبر، همشهری‌آنلاین نوشت: پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز ۱۴۰۰ پس از ۵ روز نمایش «خورشید» مجید مجیدی است که کمتر از ۱۶۰۰ تماشاگر داشته و با در نظر گرفتن بهای بلیت ۳۰ هزار تومانی (در سینماهای ممتاز و پردیس‌ها) حدود ۴۰ میلیون تومان فروخته است. «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی هم به لطف داستان طنز و حضور بازیگران محبوب و سرشناس ۱۲۸۰ نفر را در شرایط کرونا به سالن‌های تاریک کشانده و ۳۲ میلیون تومان درآمد داشته است.

«تکخال» مجید مافی با ۹۶۰ تماشاگر و ۲۳ میلیون تومان فروش و «خون شد» مسعود کیمیایی با ۷۴۰ تماشاگر و ۱۸ میلیون تومان فروش هم در رده‌های بعد قرار دارند. «لاله» به کارگردانی اسی نیک‌نژاد که پس از سال‌ها سرانجام رنگ پرده را دید، فقط ۱۳۰ تماشاگر داشته و کمی کمتر از ۴ میلیون تومان فروخته است.

شاید برای داوری منصفانه‌تر درباره عملکرد ۵ فیلم اکران نوروز باید بیشتر منتظر بمانیم؛ زمانی که کمی از حال و هوای روزهای اول سال بگذرد و مردم برای پر کردن اوقات فراغت خود سینما رفتن را هم یکی از گزینه‌ها در نظر بگیرند. در این پنج روز در مجموع حدود ۴۷۰۰ نفر به سینما رفته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.