کد خبر: 8789
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
انجمن ادبی حیرت

نشست‌های آزاد ادبی‌هنری و کارگاه‌های رایگان آموزشی «انجمن ادبی‌هنری حیرت» به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ برگزار می شود.

مسئول انجمن ادبی هنری حیرت در گفت و گو با پیام خبر، اظهار کرد: برنامه فروردین‌ماه ١۴٠٠ بر اساس زمان‌بندی برگزار می‌شود.

مجید خادم افزود: این نشست‌ها به صورت مجازی در گروه اختصاصی انجمن برگزار خواهند شد و هر مبحث در بازه زمانی اعلام‌شده در آن گروه، طبق روندی که اعلام می‌شود، دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه ۳ تا ۴ فروردین ماه، اعلام کرد: بررسی فیلم بلند «تنها دو بار زندگی می‌کنیم» اثر بهنام بهزادی برگزار می شود.

به گفته خادم، ۵ تا ٧ فروردین نشست مجازی داستان‌خوانی و نقد و بررسی آثار اعضای انجمن به داستان کوتاه  «چیزی پرسیدی؟» اثر سایه مظلوم اختصاص دارد.

وی از ادامه برنامه های مجازی انجمن حیرت از ٨ تا ١٠ فروردین خبر داد و گفت: نشست مجازی نقد و بررسی آثار نویسندگان نوجوان پیرامون داستان کوتاه «ساز دهنی» اثر رها اژدری و داستان کوتاه «دندون طلا» اثر الناز شگفت و بررسی نمایش رادیویی «شاپرک خانم» اثر بیژن مفید می پردازد.

خادم از بررسی اپیزود «پدرخوانده» سریال سیمپسون‌ها روزهای ١١ تا ١٢ فروردین جاری خبر داد و افزود: ١۴ تا ١۶ فروردین نشست مجازی شعر به بررسی شعر بلند «در آستانه» اثر احمد شاملو و بررسی دو شعر از اعضای کارگروه شعر اختصاص دارد.

این در حالیست که به گفته مدیر مدرسه داستان نویسی حیرت، ١٧ تا ١٨ فروردین جاری نشست مجازی آشنایی با نظام‌های روایت به بررسی زمان در داستان «مرد مرده» اثر خورخه لوئیس بورخس و داستان «برای ابدیتی بی‌انتها» اثر محمدسعید احمدزاده می پردازد.

وی با بیان اینکه ١٩ تا ٢٠ فروردین جاری فیلم کوتاه «advertisement» اثر یاسر قاسمی در انجمن ادبی هنری حیرت بررسی می شود، ادامه داد: ٢١ تا ٢٣ فروردین نشست مجازی داستان‌خوانی و نقد و بررسی داستان اعضای انجمن به داستان کوتاه  «من و تمام» اثر فاطمه نظری اختصاص دارد.

به گفته خادم، نشست مجازی بررسی نمایشنامه «کلفت‌ها» اثر ژان ژنه روزهای ٢۴ تا ٢۵ فروردین جاری برگزار و ٢۶ تا ٢٧ فروردین فیلم بلند «مردگان نمی‌میرند» اثر جیم جارموش بررسی خواهد شد.

وی روزهای ٢٨ تا ٣٠ فروردین جاری را بررسی رمان «روزگار دوزخی آقای ایاز» اثر رضا براهنی عنوان کرد و تصریح کرد: این جلسات ویژه اعضای «انجمن ادبی هنری حیرت» خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، عضویت در انجمن با پرداخت حق‌عضویت سالانه، برای همه علاقه‌مندان آزاد است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.