کد خبر: 8790
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری است با اضافه شدن ۱۲۳ بیمار جدید، ۶۰۲ نفر شد.

به گزارش پیام خبر، روح الله حسینی، روابط دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۸۰ هزار و ۳۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۲ هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۵۵ هزار و ۴۷۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهار هزار و ۸۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۷ هزار و ۶۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز با اضافه شدن ۱۲۳ بیمار جدید ۶۰۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۷۲ ساعت گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۴۸ اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۷۶ هزار و ۹۷۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با هشدار بر افزایش روند موارد بستری مبتلایان کرونا در بیمارستان های استان، همچنین تغییر وضعیت کرونا در شهرستان ها به سمت وضعیت پُرخطر، توصیه کرد تا از سفر در تعطیلات نوروز به ویژه به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز پرهیز کرده و مسافران به این شهرستان ها به منزل خود بازگردند.

حسینی با تاکید بر اینکه روزانه می توان به صورت تلفنی و مجازی با خانواده در تماس بود، توصیه کرد تا دورهمی های خانوادگی را به صورت مجازی برگزار کرده تا خود، خانواده و اطرافیان را از ابتلا به این ویروس خطرناک دور نگهداریم و با قطع زنجیره انتقال این بیماری، یاریگر مدافعان سلامت باشیم.

وی از مردم خواست تا نوروز را با رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، شستشوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی سپری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.