کد خبر: 8806
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
علی ناصری، جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای شهر شیراز

درنشست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیرازارائه گزارش سامان دهی کارگران ساختمانی و راه اندازی سامانه اطلاعات کارگران ساختمانی و همچنین سامان دهی دست فروشان وبارفروشان سطح شهر بیان شد.

به گزارش پیام خبر، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز  ضمن تشکر از انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی بابت تهیه سامانه شهر سرویس گفت: با استفاده از این سامانه، از ازدحام کارگران در مناطق مختلف شهر و مراجعه حضوری شهروندان و کارفرمایان در زمینه درخواست کارگران ساختمانی روزمزد و موقت جلوگیری و زمینه دسترسی آسان به این قشر فراهم می شود.

علی ناصری افزود: سامانه شهر سرویس به عنوان پل ارتباطی میان کارگران ساختمانی و کارفرمایان در جهت سهولت دسترسی و حمایت از این قشر راه اندازی خواهد شد.

در این نشست در خصوص دستور کار نخست مقرر شد: شهرداری معاونت خدمات شهری نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان تام الاختیار سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، سازمان فاوا، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل راه و شهرسازی؛ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بنیاد مسکن، انجمن صنفی کارگران و استاد کاران ساختمانی، اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان، سازمان نظام مهندسی و کارشناس کمیسیون سلامت، جهت بررسی سامانه سامان دهی کارگران ساختمانی و همچنین ارائه پیشنهادها و راهکارهای تخصصی و اعلام تاریخ راه اندازی سامانه مذکور اقدام نموده،   نتیجه را به شورای شهر اعلام نمایند. همچنین شهرداری (سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی) موظف شد گزارش نحوه طراحی و نصب ایستگاه های نه گانه جهت سامان دهی کارگران ساختمانی را به شورای شهر ارائه نماید.

و در خصوص دستور کار دوم نیز بنا شد: شهرداری معاونت خدمات شهری با تشکیل کارگروهی تخصصی و حضور نمایندگان تام الاختیار سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، اداره کل املاک شهرداری، فرمانداری شهرستان شیراز، اداره کل صمت، اداره کل راه و شهرسازی، نمایندگان دست فروشان و بارفروشان و کارشناس کمیسیون سلامت، نسبت به معرفی مکان های مناسب در اختیار شهرداری و یا اداره کل راه و شهرسازی، جهت سامان دهی دست فروشان وبارفروشان سطح شهر اقدام و نتیجه را به شورای شهر اعلام نمایند، همچنین مقرر شد شهرداری  لایحه سامان دهی دست فروشان وبارفروشان سطح شهر را تنظیم نموده، به شورای شهر ارسال نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.