کد خبر: 8813
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
حضور کم شمار گردشگران نوروزی در مجموعه وکیل

جانشین رئیس ستاد سلامت نوروزی و معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با تلاش کارشناسان بهداشتی واحدهای تابعه دانشگاه، از ۱۱۵۰ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی بازدید شد که از این تعداد، ۸۲ واحد متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک واحد متخلف نیز تعطیل شد.

به گزارش پیام خبر، نشست ستاد سلامت نوروز۱۴۰۰ دانشگاه با حضور نماینده رییس ستاد، دبیر ستاد، نمایندگان معاونت ها و مدیران دانشگاه برگزار و اقدامات انجام شده حوزه های مختلف دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته بررسی شد.
محمدرضا حیدری در این نشست با تاکید بر افزایش نظارت ها بر مراکز تهیه و توزیع موادغذایی در راستای ارتقای طیح سلامت مردم، گفت: در چهارمین روز از فروردین۱۴۰۰، با تلاش کارشناسان بهداشتی واحدهای تابعه دانشگاه، از ۱۱۵۰ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی بازدید شد که از این تعداد، ۸۲ واحد متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک واحد متخلف نیز تعطیل شد.

جانشین رییس ستاد سلامت نوروزی و معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز معدوم سازی بیش از ۶۵۲ کیلوگرام موادغذایی غیربهداشتی در روز گذشته را از دیگر فعالیت های کارشناسان بهداشت محیط عنوان کرد و از ۳۲ مورد ماموریت اورژانس تیم های واکنش سریع دانشگاه خبر داد.

وی  ادامه داد: از سوی کارشناسان بهداشت حرفه ای واحدهای تابعه دانشگاه نیز ۷۸ مورد بازدید از کارگاه ها و کارخانجات در سطح استان انجام شد که سه مرکز از نظر تخلفات بهداشت حرفه ای نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

جانشین رییس ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۳ هزار و ۶۵۶ بیمار در مراکز خدمات جامع سلامت ویزیت شدند و نیز ۲ هزار و ۸۳۷ خدمت سرپایی به مراجعان در این مراکز ارایه شد.

معاون غذا و داروی این دانشگاه افزود: در این بازه زمانی ۹۸۰ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس ویزیت و ۳۸۵ بیمار مبتلا به کرونا از سوی کارشناسان بهداشتی رهگیری شدند.

وی آمار مراجعه مردمی به بخش های اورژانس مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان را در روز گذشته، ۸ هزار و ۳۱۹ مورد اعلام کرد.

دکتر حیدری اظهار کرد: با تلاش تیم های پزشکی، علاوه بر انجام ۲۶۵ مورد عمل جراحی، به ۱۴۱ مصدوم سوانح ترافیکی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی، همچنین ۲۶۵ بیمار دارای علایم تنفسی و ۱۹۱ بیمار دارای علایم گوارشی نیز ارائه خدمت شد.

جانشین رییس ستاد سلامت نوروزی دانشگاه ادامه داد: در روز گذشته، ۷۰۳ ماموریت از سوی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ فارس به منظور امدادرسانی به مصدومان و بیماران در استان، انجام شد.

این مقام مسوول در دانشگاه بیان کرد: از تعداد کل ماموریت های انجام شده، ۵۳ ماموریت ترافیکی شهری، ۳۴۱ ماموریت غیرترافیکی شهری، ۵۱ ماموریت ترافیکی جاده ای، ۲۲۷ ماموریت غیرترافیکی جاده ای و ۳۱ ماموریت نیز مرتبط با کرونا بوده است، همچنین از ۳۱ ماموریت مرتبط با کروناویروس، ۲۰ مورد به بیمارستان اعزام شدند.

 
جانشین رییس ستاد سلامت نوروزی در دانشگاه تعداد مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن را یک مورد و تعداد خدمات مشاوره ای مرتبط با کروناویروس توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه را ۳۳۷ مورد عنوان کرد.

 حیدری تعداد مصدومان حوادث ترافیکی بیست و چهار ساعت گذشته را ۱۲۴ مورد عنوان کرد که از این تعداد ۳۷ نفر خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند و ۸۷ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.