روز جهانی تئاتر

انجمن هنرهای نمایشی فارس طی بیانیه ای روز جهانی تئاتر و آغاز سال نو را به هنرمندان فارس تبریک و شادباش گفت.

به گزارش پیام خبر، بیانیه انجمن هنرهای نمایشی استان فارس به مناسبت ۲۷ مارچ و روز جهانی تئاتر منتشر شد :

ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی

از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

در آستانه بهار، همنوا با خوش یمنی هفتمین روز نوروز باستانی فارسی زبانان جهان، روز جهانی تئاتر را پاس می داریم که هنر تئاتر معنای همدلی و انسانیت است.

در واپسین گام های قرن، هنرهای نمایشی همچنان به عاشقان نمایش به حیات ادامه می دهد، با تمام دشواری ها و بی کسی ها تئاتر همچنان روایتگر مضامین انسانی است و در جای جای کشور پهناورمان هنرمندان بسیاری چه در زیر سقف سالنها وچه بر بستر خیابانها هنر نمایش را زنده نگاه داشته اند.

کرونا از زمستان ۹۸ تمام زندگی مردم جهان را تحت تاثیر قرار داد و تئاتر به عنوان هنری وابسته به نفس مخاطب بیش از همه دچار آسیب وخسران شد، با اینهمه عاشقان دلسوخته نمایش از پای ننشستند و به هر طریقی تلاش کردند در جهت بهبود شرایط و اجرای تئاتر حتی در سطحی کوچک تر صحنه را خالی نگذارند.

هنرمندان عاشق نمایش در استان پهناور فارس در ۳۷ شهرستانی که مملو از آیین ها و رسوم نمایشی بسیاری است، سالی سخت و ماه هایی دشوار را سپری کردند، مشکلات متعددی را از سر گذراندند با اینهمه هنرهای نمایشی در فارس تولدی تازه یافت و این بار در قامتی تازه به حیات خود ادامه داد.

استان فارس وسعتی به عمق تاریخ هنر دارد که در هر گوشه اش هنرمندان بسیاری به کار هنری مشغول هستند

اجراهای متعدد خیابانی، اجراهای آنلاین، برگزاری جشنواره های مختلف مجازی و هنرنمایی ودرخشش هنرمندان تئاتر در جشنواره های مختلف ملی و منطقه ای و توجه به مقوله آموزش بخشی فعالیت دلسوزانه این هنرمندان شیدا بوده است.

حال که بهار با رویش درختان به شهر و دیار ما رسیده است، امید ان داریم سال پیش رو سالی سرشار از موفقیت، سلامتی و خیر و برکت برای همه مردم سرزمینمان و خصوصا هنرمندان تئاتر باشد.

از خدای متعال بهترین ها را طلب می کنیم و امید آن داریم شرایط دشوار ناشی از کرونا با از بین رفتن این ویروس به اتمام برسد و باز برق شادی در چشمان مردمان کشورمان نمایان شود.

و آرزومندیم پس از این دوران سخت با همدلی وحمایتی که از همه مردم طلب می کنیم، شاهد اجراهای نمایشی در تماشاخانه هایی مملو از نگاه پر مهر مخاطبان باشیم.

هیئت مدیره ی انجمن هنرهای نمایشی فارس با احترام به تمامی اختلاف نظرات و سلایق، اهالی تئاتر فارس را به همدلی، یکپارچگی، اتحاد، صبوری، همراهی، همکاری، مهربانی و یکرنگی دعوت میکند که معتقدیم مجموعه تئاتر فارس، بدون این همدلی و همراهی و بدون انتقادات و پیشنهادات سازنده شما گرامیان موفق نخواهد شد.

سال نو مبارک

روز جهانی تئاتر بر شما خجسته و مبارک باد

انجمن هنرهای نمایشی فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.