کد خبر: 8841
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: اجرای طرح تولیدی اسلب سرامیکی در شهرستان آباده زمینه اشتغال ۸۲۰ نفر را فراهم خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، حمید رضا ایزدی امروز در آغاز عملیات اجرایی طرح  تولیدی اسلب سرامیکی هخامنش شهرستان آباده گفت: این طرح تولیدی زمینه اشتغال ۲۲۰ نفر را به صورت مستقیم و  ۶۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم می آورد و سالیانه ۱۸ میلیون متر مربع ظرفیت تولید خواهد داشت.

وی  با تاکید بر اینکه شهرستان آباده قطب صنعتی جنوب کشور در زمینه تولید کاشی و سرامیک است، افزود: این عملیات با سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع آغاز به کار می کند، محصولات آن جهت مصارف عمومی از جمله ساختمان سازی است.

رییس سازمان صمت فارس بیان کرد: در شهرستان آباده  ۴ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست و چندین طرح اکتشافی توسط سازمان ایمیدرو شناسایی شده است، شهرستان آباده علاوه بر دارایی خاک های نسوز قابلیت تولید مواد معدنی و فراوری را نیز دارد.

به گفته ایزدی حدود ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی در راستای جهش تولید مصوب و به استان ها ابلاغ شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.