کد خبر: 8857
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
دیدار ایران و سوریه

بازی ایران و سوریه در حالی برگزار شد که حضور اندک طرفداران زن سوریه با پرچم این کشور و تشویق این تیم در بازی بدون تماشاگر حاشیه مهم این دیدار بوده است.

به گزارش پیام خبر، ایران و سوریه در بازی دوستانه دیروز ۱۰ فروردین به مصاف هم رفتندکه ایران ۳ بر صفر پیروز میدان بود، بازی که باید بدون حضور تماشاگر انجام می شد، اما تیم سوریه در این بازی روی سکوها تنها نبود.

حاشیه های آزادی و حضور زنان در رقابت های تیم ملی فوتبال ایران بعد از هر بازی قابل بررسی است، این بازی دوستانه که مقرر شده بود بدون حضور تماشاگران انجام شود، شاهد حضور زنان سوریه و تشویق آنها بود.

برخی رسانه ها این زنان را تماشاگران ویژه می خوانند، خبرها حاکی از آن است که این زنان نمایندگان سفارت سوریه بودند و برخی دیگر حضور آنان را خلاف مقررات تعیین شده می دانند.

در بازی که قرار بود بدون تماشاگر برگزار شود حضور طرفداران تیم سوریه و تشویق آنها در حالی که طعم تلخ شکست را می چشند آن هم در بازی تدارکاتی این سوال را ایجاد می کند که تا چه میزان این زنان ویژه بودند که قوانین شکسته می شود؟

حال بار دیگر شاهد این بودیم که زنان کشور های دیگر در آزادی بر بانوان ایران رجحان دارند، تا چه زمان این شکست قوانین برای زنان کشور های دیگر مجاز است و برای بانوان ایرانی قانون شکنی است؟ این بار رییس فدراسیون فوتبال که مهمان ویژه این دیدار دوستانه بوده است باید پاسخ این پرسش ها را بدهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.