کد خبر: 8862
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
آزمون سراسری ۹۹ در زمان کرونا

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون‌ ورودی دبیرستان‌ استعدادهای درخشان فارس درسال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از امروز تا ۲۵ فروردین ماه انجام خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، یونس غلامی با بیان اینکه این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سامانه azmoon.medu.ir انجام خواهد گرفت، بیان کرد: زمان آزمون ورودی پایه هفتم روز پنج‌شنبه ۲۰ خردادماه ۱۴۰۰ ساعت ۹ صبح و آزمون ورودی پایه دهم در روز جمعه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۰ ساعت ۹ صبح خواهد بود.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس افزود: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده‌ی ۱۵ مصوبه شانزدهمین کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش مورخ چهارم مهرماه سال ۱۳۹۷ بدون شرکت در آزمون در پایه دهم مدارس ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.

غلامی با اشاره به اینکه برگزاری آزمون در زمان ذکر شده منوط به مجوز ستاد ملی کرونا در تاریخ مقرر خواهد بود تصریح کرد: محتوای آزمون ورودی پایه هفتم هوش، استعداد و خلاقیت و محتوای آزمون تکمیل ظرفیت دهم استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی خواهد بود.

وی گفت: تاکید می شود که سامانه ثبت نام از عصر چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه باز می شود اما پرداخت وجه از ۲۰ تا ۲۵ فروردین جاری انجام می گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.