کد خبر: 8885
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
آرم باشگاه پرسپولیس

فدراسیون فوتبال ایران در سال ۹۹ برای پرداخت بدهی این سرمربی مبالغی را از شرکت شستا گرفته است و اکنون زمان بازپرداخت بدهی فدراسیون به شرکت شستا است که خبرها حاکی از آن است که سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس به عنوان بدهی به شرکت شستا واگذار شده است.

به گزارش پیام خبر، قرارداد ویلموتس سوال برانگیزترین و فاجعه بارترین قرارداد فدراسیون فوتبال ایران در دوره ریاست مهدی تاج بود، مارک ویلموتس ماندگار نبود و در قرارداد آمده بود که فدراسیون باید ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو  را از تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۱۹ به مدت یک سال پرداخت کند و مبلغ ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار یورو را تا تاریخ یک ژوئن ۲۰۲۲ برای مدت کل قرارداد به این سرمربی پرداخت کند.

در این قرار داد ذکر شده بود که مبلغ ۶ هزار یورو بابت هر برد و مبلغ ۳ هزار یورو بابت هر تساوی در بازی های پیش روی تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت می‌شود و این مبالغ قبل از مسابقه بعدی تیم ملی باید به سرمربی پرداخت شود.

در بخش فسخ قرارداد بند یک آمده است اگر سرمربی بخواهد قرارداد خود را یک‌طرفه و بر اساس قوانین مورد پذیرش فیفا و CAS فسخ کند، می‌تواند حقوق ثابت سه ماه خود را دریافت کند. در بند دوم ذکر شده اگر فدراسیون بخواهد قراردادش را به صورت یک‌طرفه و بر اساس قوانین مورد پذیرش فیفا و CAS فسخ کند، سرمربی می‌تواند حقوق ثابت سه ماه خود را به‌عنوان خسارت دریافت کند. در بند سوم نوشته شده اگر تیم ملی نتواند به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کند، این قرارداد به شکل خودکار فسخ خواهد شد و تا پایان مرحله انتخابی اعتبار خواهد داشت. سرمربی می‌تواند تمام حقوق خود را فقط تا آن مرحله دریافت کند و نمی‌تواند انتظار دیگری از فدراسیون داشته باشد.

فدراسیون فوتبال ایران در سال ۹۹ برای پرداخت بدهی این سرمربی مبالغی را از شرکت شستا گرفته است و اکنون زمان بازپرداخت بدهی فدراسیون به شرکت شستا است که خبرها حاکی از آن است که سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس به عنوان بدهی به شرکت شستا واگذار شده است.

حسین خبیری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس این خبر را در پیج خود در فضای مجازی تایید کرده است، وی نوشته: پرسپولیس تقاص فدراسیون نشینان سابق رو داد، حتما خبر دارید که شرکت شستا بخاطر طلبش از فدراسیون فوتبال اقدام به توقیف ساختمان این فدراسیون و ساختمان باشگاه پرسپولیس کرد. اون زمان شستائیها در توجیه توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس اونهم بدلیل طلبشون از فدراسیون فوتبال اعلام داشتند ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام فدراسیون فوتبال هست پس اتوماتیک وار در لیست اموال و املاک فدراسیون لحاظو توقیف شده. بگذریم که همین شرایط را ساختمان رقیب هم داشت اما هیچ خطری متوجه اونها نشد ودلیل این رفتار متناقض شرکت شستا هم مشخص نشد  و کسی دلیل قانع کننده ای برای این رفتار تبعیض آمیز ارائه نکرد.

رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس و بازیکن سابق این تیم در صفحه شخصی خود نسبت به این واگذاری اعتراض کرده و نوشته است:

واقعا دیگه شورش دراومده، یعنی چی به خاطر طلب یک شرکت از فدراسیون باید سه دانگ باشگاه بخوره به نام اون شرکت، باشگاه پرسپولیس چه ربطی داره به فدراسیون و چرا باشگاه رقیب شامل این حکم نمیشه واقعا تفاوت در رفتار فدراسیون بیداد میکنه، دشمنی تا این حد مگر پرسپولیس با شما چه کرده.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.