کد خبر: 8902
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
آزمون سراسری ۹۹ در زمان کرونا

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون‌ ورودی دبیرستان‌ها و هنرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه فارس درسال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از روز شنبه مورخه ۲۱ فروردین ماه تا روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه انجام خواهد شد.

به گزارش گزارش پیام خبر،  علیرضا شجاعی پور ضمن بیان اینکه این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سامانه sanjesh.farsedu.ir  انجام خواهد گرفت، گفت: زمان آزمون ورودی روز جمعه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ ساعت ۹ صبح خواهد بود و هر داوطلب صرفا می تواند یک رشته از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند و داوطلبان عزیز دقت کنند که امکان تغییر رشته پس از ثبت نام وجود ندارد.

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس افزود: پذیرش نهایی دانش آموز در مدارس نمونه دولتی، برای رشته های تحصیلی منوط به کسب شرایط رشته و زمینه در نمونه برگ هدایت تحصیلی خردادماه است.

شجاعی پور با تاکید بر اینکه دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه شاهد در تعیین اولویت ها دقت لازم به عمل آورند، ادامه داد: دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه روستایی و مناطق شهری کمتربرخوردار باید پایه هشتم و نهم را در مدارس روستایی و یا شهری کمتربرخوردار تحصیل کرده باشند.

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: داوطلبان دقت نمایند که فرآیند ثبت نام آن ها زمانی با موفقیت پایان می یابد که موفق به دریافت کد رهگیری شوند و توصیه می شود در پایان ثبت نام یک بار دیگر مشخصات خود، رشته و مدرسه انتخابی، سهمیه ها، جنسیت و سایر موارد را کنترل نموده و در صورت نیاز اصلاح نمایند زیرا پس از پایان ثبت نام امکان ویرایش وجود ندارد.

شجاعی پور با بیان اینکه آزمون یادشده به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود، افزود: نمره کلی متقاضیان بر اساس ۵۰ درصد معدل کتبی نوبت دوم پایه نهم و ۵۰ درصد دیگر بر اساس نمره مکتسبه دانش آموزان از آزمون است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.