کد خبر: 8903
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
عبدالرضا قاسم‌پور

معاون استاندار فارس با اعلام اینکه شیراز در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شیراز و سایر شهرهای با وضعیت قرمز استان فارس ممنوع و مشمول جریمه یک میلیون تومانی است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسمپور با اعلام وضعیت قرمز در شهر شیراز گفت: در شهرهای قرمز، حضور کارمندان ادارات ارائه‌دهنده خدمات مهم به نصف کاهش پیدا می‌کند و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار، امور مربوطه را انجام دهند.

معاون استاندار فارس افزود: در سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار، کارهای مربوطه را باید انجام می دهند.

وی اضافه کرد: در ۲ سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان پذیر نبوده و  طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.

قاسمپور تاکید کرد: استان فارس از استان های بزرگ و مسافر پذیر است و زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده  پلیس نمیتواند مانع ورود مسافر به این استان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع رسانی کردیم  که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.

قاسم‌پور ادامه داد: در ابتدای نوروز تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی ها تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.

وی تصریح کرد: نمی شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد و در این راستا مشکلات و گرفتاری های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می رود عده ای بدون در نظر گرفتن تلاش ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: بر اساس نظر ستاد ملی، فارس با برنامه ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد  و برنامه ریزی مناسب ۱۴ ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان ها قرار داده است.

قاسم پور افزود: فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش ها زحمات و برنامه ریزی های علمی و کارشناسی دارد.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: اگر تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری ها و فداکاری های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سوال نبرید.

به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به خاطر حفظ جان مردم تا ریشه کنی کامل کرونا ادامه دارد.

جانشین استاندار فارس اعلام کرد: اعمال ۳۶۶هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ ۸۵۶۰ واحد صنفی را  نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی کرونا بوده است و به رغم همه این سختگیری‌ها  مردم باید بیشتر نکات بهداشتی را رعایت کنند.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عماد IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
    0 0
    مردم همین جور دارن میمیرن.ایشون تقاضای تقدیر نامه هم دارن...............

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل