کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان فارس، از تغییر وضعیت شیراز و هشت شهرستان استان به قرمز خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مهرزاد لطفی با اعلام وضعیت قرمز کرونا در فارس گفت: به علت گستردگی چرخه های انتقال ویروس در شرایط کنونی در سطح جامعه از تمامی مردم استان می خواهیم تا بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه را جدی گرفته و تنها در موارد ضروری از منزل خارج شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، افزود: شناسایی روزانه بیش از یک هزار مورد ابتلا در استان طی روزهای اخیر، حدود ۲ هزار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا، ثبت بیشترین موارد بستری بیماران کرونا در طی ماه های اخیر و دو رقمی شدن آمار جانباختگان اعدادی نگران کننده است که مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای برون رفت از این شرایط به کار بسته اند؛ اما در این بحران به یک عزم همگانی نیاز است.

وی اضافه کرد: در روزهای گذشته یکی از دغدغه های مهم تیم ستادی مقابله با کرونا، افزایش ظرفیت تخت های پذیرش بیمار کرونا در بیمارستان های دولتی، خصوصی و خیریه استان بوده است و با وجود همه تدابیر صورت گرفته، به دلیل حجم بالای بیماران نیازمند بستری، در زمینه پذیرش بیمار جدید با محدودیت مواجهیم و بار دیگر به دلیل آغاز موج جدید بیماری در استان، بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب(ره) راه اندازی شد تا بتوانیم بخشی از این محدودیت را جبران کنیم.

به گفته این مقام مسئول در حوزه سلامت فارس، با وجود محدودیت های اعمال شده از سوی مراجع مرتبط در استان، متاسفانه سطح مشارکت مردم در پایبندی به پروتکل های بهداشتی پایین بوده و در شرایط کنونی، تنها همکاری مردم می تواند در موفقیت تلاش های مدافعان سلامت برای برون رفت از این شرایط، موثر باشد.

وی به ویژه از افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت و فشارخون، سالمندان، بیماران مبتلا به سرطان و مادران باردار خواست تا در این ایام بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند و افزود: متاسفانه برخی سهل انگاری های عمومی در ایام نوروز، کشور و استان فارس را با وضعیت بحرانی مواجه ساخت و در شرایط کنونی لازم است همه ما با یک همدلی عمومی، در رعایت پروتکل ها همکاری داشته باشیم تا بتوانیم در روزهای آینده، شاهد کاهش آمارهای موجود باشیم.

لطفی تاکید کرد: در این ایام لازم است ضمن پرهیز جدی از تجمعات و مهمانی ها؛ استفاده مداوم از ماسک را مورد توجه قرار داده و در محل کار و زندگی نیز تهویه مناسب پیش بینی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: آمارهای روزانه ای که در زمینه ابتلا، بستری و جان باختن مبتلایان اعلام می شود، سلامت و جان عزیزان ماست که باید بیش از گذشته از آن مراقبت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.