کد خبر: 8911
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سفرکرونایی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در استان فارس، از شناسایی سه هزار و پانصد بیمار جدید طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و این وضعیت را به منزله چرخش گسترده ویروس در سطح استان دانست.

به گزارش پیام خبر، سید روح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۱۱ هزار و ۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۹۳ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۷۱ هزار و ۷۱۶مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هفت هزار و ۶۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و با شناسایی بیش از سه هزار و پانصد بیمار مبتلا طی ۴۸ ساعت گذشته، در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۰۱ هزار و ۶۰۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه مدافعان سلامت در این بحران روزهای سختی را پشت سر می گذارند، اظهار کرد: با بستری ۲۹۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند به هزار و ۲۱۹ بیمار افزایش یافته که از این تعداد، ۱۶۸بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

کرونا ۲۱ خانواده را طی ۴۸ ساعت گذشته داغدار کرد

حسینی در ادامه با ابراز از تاسف جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۴۳۰ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۸۲ هزار و ۸۲۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او ادامه داد: روزهایی که گذشت به واسطه شیوع گسترده ویروس کرونا، به تلخی سپری شد و با افزایش وضعیت قرمز و نارنجی در شهرهای استان، زنگ خطر این بحران، هر روز بلندتر به صدا در می آید.

حسینی با هشدار نسبت به شیوع گونه کرونای انگلیسی در استان که قدرت سرایت بالاتر و شدت ابتلای بیشتری دارد؛ از مردم استان خواست تا با جدی گرفتن استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، شست و شوی منظم دست ها و به ویژه پرهیز از دورهمی ها و تجمعات، در کاهش چرخه های انتقال این بیماری سهیم شده و سلامت خود و عزیزانشان را حفظ کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.