کد خبر: 8922
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
محدودیت کرونا

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز گفت: با تغییر وضعیت رنگ بندی شهرستان شیراز به قرمز، تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی تعطیل است و با توجه به شرایط موجود، هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هرگونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می آید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول حقیقی در اولین جلسه فوق العاده ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز در سال ۱۴۰۰، گفت: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر مواجه هستیم و با توجه به شرایط موجود، وضعیت بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا شود تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.  
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله فاصله گذاری های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی های غیرضروری، همچنان به عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است.  
وی با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پر خطر از جمله دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.  

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهرهای با وضعیت قرمز خبر داد و افزود: از امروز رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستد.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می گیرد، اضافه کرد: تمامی برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می شود.  

تشدید نظارت بر عملکرد اصناف و ادارات شهرستان شیراز
حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.  
معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و یادآوری کرد: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ راسا می توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت ۱۵ روز اقدام کنند.  

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.  

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یادآور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هر گونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می آید.
 
جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند.  

حقیقی در پایان از ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه های ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی به عنوان راهکار پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های ۲۰۰ هزار تومانی در هر شبانه روز خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل