کد خبر: 8929
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
تست کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه روز گذشته نیز ۲ هزار بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان شناسایی شدند، این آمار را به منزله انفجار کرونایی در ماه های اخیر دانست.

به گزارش پیام خبر، مهرزاد لطفی با اشاره به آمار جدید کرونا در فارس گفت: با وضعیت کنونی  بار دیگر موجی از نگرانی در جامعه حکمفرما شده است و برای تیم های مدافع سلامت سخت تر از همیشه خواهد بود و متاسفانه پیامد نوروز امسال به دلیل برخی بی توجهی ها، رقم خوردن شرایط سخت کرونایی از نظر میزان ابتلا، بستری بیماران و جان باختن هموطنانمان بود که طی روزهای اخیر، با شیب قابل توجهی در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: هر بیمار مبتلا به کرونا می تواند تعداد بیشتری از افراد جامعه را نیز مبتلا کند و شناسایی روزانه دو هزار بیمار جدید، به منزله کوه یخی سهمگین در جامعه است که نشان دهنده گستردگی چرخه های انتقال این بیماری بوده و تمامی ما را تهدید می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بستری بیش از ۳۰۰ بیمار جدید طی شبانه روز گذشته خبر داد که در ادامه روزهای سخت اخیر، بار دیگر فشار مضاعفی را برای مدافعان سلامت و همچنین ظرفیت موجود تخت های بیمارستانی به همراه داشت.

لطفی بار دیگر نسبت به خطر بالای گونه انگلیسی کرونا و قدرت بالای سرایت آن از فرد مبتلا به دیگران هشدار داد و گفت: این ویژگی گونه انگلیسی در کنار شدت بالای ابتلای بیماران، یکی از مهم ترین علت های گستردگی کنونی بیماری در سطح استان است و متاسفانه حجم بالایی از بیماران کووید ۱۹ استان در حال حاضر، به این گونه مبتلا هستند که نشان می دهد در روزهای آینده، شرایط بحرانی تر نیز در پیش داریم.

این مقام مسئول در حوزه سلامت فارس با اشاره به تصمیم گیری های ستاد ملی و استانی کرونا در خصوص اعمال برخی محدودیت ها در استان به دلیل قرمز و نارنجی شدن رنگبندی شهرهای استان، از عموم مردم خواست تا با دقت نظر نسبت به اهمیت حفظ سلامت خود و عزیزانشان در این شرایط بحرانی؛ نهایت همکاری را در این زمینه داشته و با رعایت جدی پروتکل ها، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در طی بیش از یک سال گذشته، همکاران حوزه سلامت در سراسر این استان، در حوزه های بهداشت، درمان، پشتیبانی و آموزشی، تمامی توان خود را برای کمک به تامین سلامت مردم استان به کار بستند و بر خلاف برخی امیدواری ها در سطح دنیا نسبت به ریشه کنی بیماری، متاسفانه پس از این دوره طولانی فشار مضاعف بر مدافعان سلامت، باز هم شاهد تشدید این شرایط هستیم که بر خود لازم می دانم از صمیم قلب، از این همت شبانه روزی و ایثارگرانه قدردانی کنم.

وی از مردم خواست تا در وضعیت کنونی نیز بار دیگر با هدف حفظ سلامت خود و عزیزانشان؛ همچنین پاسداشت تلاش های تیم های سلامت، تمامی تلاش خود را برای اجرای پروتکل های بهداشتی به کار گیرند تا به زودی شاهد بهبود وضعیت سلامت جامعه باشیم.

لطفی آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کرونا در گروه های هدف و امید به گسترش این اقدام در جامعه طی ماه های آینده را دریچه امیدی دانست که می تواند در کنار پایبندی به رعایت بهداشت و روش های پیشگیرانه، زمینه های امید به بهبود وضعیت را در جامعه فراهم آورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.