کد خبر: 8930
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
کرونا

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: تمامی مشاغل در شهرهای قرمز استان فارس باید تعطیل شوند، اما در شهرهای نارنجی و زرد می توانند فعالیت داشته باشند.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور با بیان این که تاکنون تصمیمی برای تعطیلی ناوگان حمل و نقل، اتوبوسرانی و مترو اتخاذ نشده، افزود: با بررسی تمامی جوانب اگر مجبور شویم قطعا طبق روال گذشته، برای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از شیوع کرونا ناوگان حمل و نقل عمومی را تعطیل خواهیم کرد.

وی با اشاره به موج چهارم کرونا بیان کرد: اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند مجبور خواهیم بود تصمیم سخت گیرانه تری بگیریم.

قاسم پور همچنین عنوان کرد: نظارت ها به صورت جدی تر بر روی تمامی مشاغل حتی مشاغل ضروری ۱ انجام می شود.

وی اظهار کرد: در رابطه با تعطیلی مشاغل گروه ۲، پاساژ های سرباز و سربسته، بازارهای سرپوشیده مراکز خرید و فروش و بازارهای روز و محلی در وضعیت قرمز باید تعطیل شوند، بنابراین به شهرداری و ادارات متولی و مرتبط اعلام کردیم، در صورت فعالیت غیر ضروری اقدام به تعطیلی اصناف کنند.  

جانشین استاندار در ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که همچنان ممنوعیت تردد شبانه و بین شهری برقرار است، اضافه کرد: با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به این که ۸۰ درصد بازدید از اماکن گردشگری کاهش داشته تصریح کرد: فعلا تصمیمی برای تعطیلی مراکز گردشگری نداریم و با رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.  

قاسم پور با بیان  اینکه آرایشگاه ها باید تعطیل شوند، گفت: مراکز اقامتی، هتل ها، مهمانپذیر ها و مشاغل مشابه در هر رنگ بندی می توانند فعال باشند، همچنین مراکز تهیه و تولید و طبخ مواد غذایی که شامل (گروه های غذایی سرد، گرم، نوشیدنی، بستنی، خشکبار و شیرینی) در وضعیت قرمز به صورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل