کد خبر: 8945
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۳ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، سیماسادات لاری با اعلام آمار کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۹۵۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۱۹ نفر از آنها بستری شدند .

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر رسید.

وی اضافه کرد:  در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۳ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده است و خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۶۷۵ هزار و  ۸۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

لاری تصریح کرد: چهار هزار و ۱۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

وی گفت: تاکنون ۱۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در حال حاضر ۲۵۷ شهرستان قرمز و ۱۲۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین، ۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل