محیط زیست ارسنجان

دادستان ارسنجان که روز گذشته به منظور آشنایی با مسائل و مشکلات محیط بانان و تعامل هرچه بیشتر دستگاه قضایی شهرستان در مقوله حفاظت محیط زیست و عرصه های ملی ومنابع طبیعی به همراه بخشدار مرکزی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از منطقه شکار ممنوع کوه خم ارسنجان بازدید می کرد بر ضرورت حمایت از محیط بانان تاکید کرد.

به گزارش پیام خبر، در این بازدید میدانی ضمن آشنایی با منطقه مسائل و مشکلات حوزه کاری و منطقه شکار ممنوع کوه خم نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر حمایت همه جانبه قانونی دستگاه قضایی به منظور حفظ حقوق عامه و حفاظت بهینه از انفال الهی تاکید شد.
در این بازدید میدانی گونه جانوری پستانداران منطقه (بز وپازن) در آرامشی بی نظیر مشاهده که موجب استقبال و قدرشناسی دادستان، مسئولین و هیات همراه  شد.

 دادستان شهرستان در ادامه با تاکید بر حفاظت از حیات وحش و عرصه های ملی بیان کرد: به افراد سودجو و فرصت طلب که قصد تعرض، تخریب و یا شکار  را در منطقه داشته باشند هشدار می دهیم که دستگاه قضایی بدون چشم پوشی با قانون شکنان برخود خواهد کرد  و محیط بانان به عنوان ضابطین دادگستری به طور ویژه تحت حمایت این نهاد خواهند بود.  
وی از تلاش های محیط بانان در تامین امنیت و آرامش به حیات وحش منطقه که منجر به رشد جمعیت و پویایی در منطقه شده است تشکر و قدردانی کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.