کد خبر: 8950
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
کرونا

معاون استاندار فارس گفت: تعطیلی مطب پزشکان در شیراز و سایر نقاط فارس در این شرایط صلاح نیست و باید به مدیریت کرونا کمک کنند اما موارد غیرضروری مثل عمل های زیبایی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز لغو شده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور،  شامگاه امروز (چهارشنبه ۱۸ فروردین) در جمع خبرنگاران به صورت مجازی افزود: تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی استان در حال آماده باش هستند اما حجم مراجعان بسیار بالاست و حدود ۳ هزار مراجعه روز گذشته به مراکز درمانی استان داشتیم و آمارها اغلب از نوع انگلیسی است و بیمارستان پشتیبان با حدود ۷۰ تخت به شیراز نیز افزوده شده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۸۰۰ تخت به تخت های فارس اضافه شده و بخش حمل و نقل هنوز تعطیل نشده است اما در حال بررسی دقیق تر آن هستیم.

قاسم پور با تاکید بر کنترل موج چهارم کرونا بیان کرد: برای ورود و خروج در هر شهرستان برای ورود به رنگ شهرستان های دیگر باید توجه کرد و ورود پلاک غیربومی به شیراز ممنوع است و خروج خودروهای شخصی پلاک بومی نیز از شیراز ممنوع و مشمول جریمه است مگر برای موارد ضروری و با ارایه مدارک کافی تردد امکان دارد.

وی ادامه داد: برخی واحدهای تجاری با تخطی از نکات بهداشتی در شیراز تعطیل نکردند اما نظارت ها ادامه دارد و بازرسان اتاق اصناف فارس و اتحادیه های صنفی و سازمان صمت اخطار داده اند و اگر توجه نکنند در مرحله بعد پلمب و برخورد قضایی نیز اعمال خواهد شد.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: برای کاهش دامنه مشاغل گروه یک نیز مواردی را در نظر داریم که با ستاد کرونای ملی مطرح شود.

وی تاکید کرد: امروز استاندار فارس به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزیر بهداشت برای تعطیلی کامل ۲ هفته ای فارس پیشنهاد داده است تا با سخت گیری بیشتر و تعطیلی ادارات غیر ضروری بجز دستگاه های خدمات رسان ضروری، این تعطیلی اعمال شود.

قاسم پور اعلام کرد: در صورت موافقت این پیشنهاد، تعطیلی کامل اعمال خواهد شد و احتمال تعطیلی مترو از شنبه نیز وجود دارد که در ستاد استانی کرونا فردا بررسی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.