کد خبر: 8965
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
کادر درمانی بیماری کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۹ بیمار جدید در بیمارستان های استان فارس بستری شدند که با افزوده شدن این بیماران، تعداد موارد بستری در بیمارستان های استان در حال حاضر به هزار و ۶۵۴ بیمار رسیده است

به گزارش پیام خبر، اورنگ ایلامی با تاکید بر سیر صعودی کرونا در فارس گفت: با توجه به شروع موج چهارم بیماری کرونا در کشور و استان، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۹ بیمار جدید در بیمارستان های استان فارس بستری شدند که با افزوده شدن این بیماران، تعداد موارد بستری در بیمارستان های استان در حال حاضر به هزار و ۶۵۴ بیمار رسیده است و از این تعداد، ۲۱۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های  مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: متاسفانه از چند روز گذشته موارد مرگ و میر بیماران کرونا در فارس دو رقمی شده و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۱ هم استانی دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به سه رقمی شدن ورودی بیماران کرونا و چهار رقمی شدن موارد بستری در بیمارستان های استان اضافه کرد: تمام این آمارها نشان دهنده افزایش سریع و رو به افزایش کرونا در استان است.

 ایلامی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر ظرفیت تخت های بستری بیمارستان های مرجع کرونا فارس تکمیل شده و تخت های بیمارستان های دولتی غیرکرونا نیز به بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده که این تخت ها نیز در روزهای گذشته پر شده اند؛ به همین دلیل در نشست هایی که با حضور روسای بیمارستان های خیریه، خصوصی و وابسته به نهادها و همچنین با سازمان نظام پزشکی داشتیم، مقرر شده تا از ظرفیت تخت های بستری در این بیمارستان ها نیز برای پذیرش و بستری بیماران کرونا استفاده شود.

وی بیان کرد: در همین راستا بیمارستان های خیریه پیوند و کوثر، بیمارستان های مسلمین و شهید بهشتی وابسته به نهادها و سازمان ها و همچنین بیمارستان های خصوصی بعثت، مرکزی، دنا و اردیبهشت، مانند موج های پیشین کروناویروس با اختصاص قسمتی از ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم استان و بیماران کرونا آمادگی دارند و بیماران می توانند برای دریافت خدمات درمانی مرتبط با کروناویروس به این بیمارستان ها مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه همچنین از راه اندازی بیمارستان پشتیبان با ظرفیت ۶۰ تخت در مجموعه ورزشی شهید آیت الله دستغیب(ره) برای ارایه خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس خبر داد.

 ایلامی در ادامه گفت: بیمارستان های قطب استان مانند بیمارستان های مرودشت، آباده، کازرون، داراب، نی ریز، فیروزآباد، لامرد، نورآباد ممسنی، استهبان، اقلید و سپیدان نیز به عنوان مراکز مرجع بیماران کرونا، در خدمت مردم استان هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آمارها و مطالعات انجام شده، بین ۵۰ تا ۹۰ درصد موارد شناسایی شده مبتلا به کرونا مربوط به نوع جهش یافته موسوم به کرونا انگلیسی است که سرایت پذیری و کُشندگی بیشتری دارد، بنابراین با توجه به اینکه حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کم شده است، توصیه می شود رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست ها با دقت بیشتری انجام شود تا در روزهای پیش رو از فصل بهار بتوانیم بیماری را کنترل کنیم و بهار بهتری داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از سوی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، پیشنهاد افزایش و تشدید محدودیت ها به ستاد استانی مدیریت کرونا ارایه شده است و امیدواریم با کمک سایر نهادها و سازمان ها و افزایش محدودیت ها بتوانیم موج جدید بیماری کووید۱۹ را کنترل کنیم و کمترین آسیب و مرگ و میر را در استان شاهد باشیم.

ایلامی گفت: ظرفیتی که در استان فارس برای بستری بیماران داریم حدود دو هزار و سیصد تخت است که در موج سوم کرونا استفاده شده و اکنون با شیوع موج چهارم نیز با همان ظرفیت در بخش های دولتی و خصوصی، آماده ارایه خدمات به بیماران کووید۱۹ هستیم و از سوی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، برای افزایش تعداد تخت ها تلاش می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.