کد خبر: 9127
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
قربانیان کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از فوت ۴۵۳ بیمار کرونا در کشور در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: تاکنون ۵۱۸ هزار و ۹۰۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴۸ هزار و ۲۹۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۶۷ هزار و ۲۰۲ دُز رسید.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه از دیروز تا امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۴۳۸ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به 2 میلیون و ۳۳۵ هزار و ۹۰۵ نفر رسید.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۳ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۸ هزار و ۳۶۶ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، مطرح شده است: پنج هزار و ۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

در پایان این اطلاعیه با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۱۴۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده، اعلام شده است: در حال حاضر ۳۰۱ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۴۵ شهر در وضعیت زرد و ۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل