کد خبر: 9130
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: نزدیک به ۴۲ درصد وسعت استان فارس در حال اکتشاف است و سال گذشته ۴۶ معدن راکد استان به چرخه تولید بازگشته اند.

به گزارش پیام خبر، حمید رضا ایزدی در جلسه شورای معادن استان فارس، گفت: ۱۷ هزار کیلومتر مربع در شمال و شمال شرق استان، مساحت ۲۸ هزار کیلومتر مربع پهنه پتانسیل یابی دولومیت جنوب،  ۵۶۰۰ کیلومتر مربع  پهنه پتانسیل یابی شهرستان ممسنی و رستم وضعیت پهنه های اکتشافی استان توسط سازمان ایمیدرو است.

رییس سازمان صمت استان فارس ادامه داد: نزدیک به ۴۲ درصد از وسعت این استان فارس در حال اکتشاف است، در سال گذشته نیز ۲ هزار محدوده بلوکه شده را به وزارت صمت اعلام کرده ایم و  منتظر دستور جهت آزاد سازی هستیم.

وی افزود: در سال گذشته‌۴۶ معدن نیمه فعال و راکد استان احیا شده و به چرخه تولید بازگشتند، که موجب افزایش تولید و اشتغال شده است، در سال گذشته حقوق دولتی دریافت شده از معادن استان ۹۷۰ میلیارد ریال بوده که رشد  ۱۵۳ درصدی نسبت به سال ۹۸ ایجاد شده است.

ایزدی با اشاره به اینکه ۳۵ ماده معدنی در استان وجود دارد، اضافه کرد: سال گذشته نیز مجوز تاسیس و احداث کارخانه آهک هیدراته و کربنات کلسیم رسوبی (P.C.C) را در شهرستان داراب صادر شد که شروع عملیات اجرایی آن با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل