کد خبر: 9139
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با فوت ۲۲ بیمار کرونا در فارس، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا ر فارس از ابتدای شیوع بیماری تا کنون  سه هزار و ۸۲۰ نفری شد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با ابراز تاسف از جان باختن ۲۲ هم استانی دیگر در اثر کرونا گفت:  با فوت این بیماران،  مجموع جان باختگان ناشی از کرونا ر فارس از ابتدای شیوع بیماری تا کنون  سه هزار و ۸۲۰ نفری شد.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۰۳ هزار و ۷۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۰ هزار و ۱۹۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۰ هزار و ۷۰۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۲ هزار و ۸۰۲ بیمار مبتلا به کرونادر استان فارس شناسایی شده است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۷۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۳۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 همتی همچنین از بهبودی ۲۱۱ هزار و ۸۳۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت این دانشگاه با اشاره به افزایش سرعت انتقال کروناویروس در بین افراد جامعه توصیه کرد: تنها راه کاهش سرعت انتقال و پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیر ضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل