کد خبر: 9157
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
گور خر ایرانی

 تمهیدات محیط زیست فارس برای تشدید حفاظت از گورهای ایرانی در پی کمبود علوفه و پراکنده شدن حیات وحش به سمت مزارع اطراف به علت خشکسالی های اخیر ابلاغ شد.

به گزارش پیام خبر، مهدی پور رئیس پارک ملی بهرام گور، گفت: کاهش بارندگی ها، بروز خشکسالی های اخیر و کاهش پوشش گیاهی موجب کمبود علوفه در پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور و در نتیجه پراکنده شدن گورها به سمت مزارع کشاورزی حسن آباد،  دهچاه و روستاهای اطراف شده است.  

مهدی پور افزود: با دستور حمید ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس کمیته حفاظت از گور خر ایرانی به منظور گشت های مستمر شبانه روزی توسط پرسنل اداره پارک تشکیل شده و مقرر شده است ضمن نصب تابلوهای راهنمای بیشتر برای جلوگیری از تصادفات جاده ای 
 تهیه علوفه و علوفه رسانی به گورها با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نی ریزدر اولویت اقدامات قرار گرفته  و به منظور جلوگیری از پراکندگی و گدار گورها به سمت مزارع پایش های مستمر بعمل آید.
مهدی پور ضمن تشکر از عزم جدی مردم فهیم منطقه در حفاظت از گور ایرانی از دوست داران محیط زیست خواست تا در زمینه حفاظت از این گونه ارزشمند یاریگر محیط بانان بوده و علاقه مندان به مشارکت در پایش های شبانه را به همکاری فراخواند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل