کد خبر: 9162
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
تست کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۴۵۴ بیمار کرونا دیگر در کشور در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون ۶۱۸ هزار و ۳۶۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶۵ هزار و ۶۵۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۸۴ هزار و ۱۷ دُز رسید.

بر اساس این اطلاعیه از دیروز تا امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۱۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۱۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۰۴ نفر رسید.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۴ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۹ هزار و ۵۷۴ نفر رسید و  خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۸۷۷ هزار و  ۵۱۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است که  پنج هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و  تا کنون ۱۵ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۷۶۶ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

در پایان این اطلاعیه اعلام شده است که  در حال حاضر ۳۰۱ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۴۵ شهر در وضعیت زرد و ۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.