سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با جان باختن ۲۶ بیمار کرونا در فارس مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در استان به سه هزار و ۹۴۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی گفت: با مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و احترام به محدودیت های کرونایی، وضعیت رنگ برخی شهرستان های استان از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده، اما تا رسیدین به شرایط ایده آل، بسیار فاصله است و باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیریم.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۲۰ هزار و ۳۷۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۶ هزار و ۳۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۳ هزار و ۱۵۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۹ هزار و ۵۹۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۲ هزار و ۷۶۷ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد، ۳۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۹۴۸ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۲۰ هزار و ۱۶۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی اعلام کرد: از امروز هفتم اردیبهشت در فارس همزمان با سراسر کشور تزریق واکسیناسیون عمومی علیه کرونا با اولویت افراد بالای ۸۰ سال آغاز شده است و اطلاع رسانی برای دریافت واکسن از طریق پیامک از سوی مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی انجام می شود و ضرورت دارد از مراجعه به مراکز انجام واکسیناسیون خودداری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل