کد خبر: 9185
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
عبدالرضا قاسم‌پور

معاون استاندار فارس گفت: احتمال تمدید محدودیت های اصناف برای هفته آینده کم است زیرا مشکلات اصناف را بیشتر می کند اما اصناف مکلف به ارائه بسته پیشنهادی خود برای شیفت بندی کرده ایم.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور، امشب با اشاره به کاهش آمار شهرهای قرمز در استان فارس در جمع خبرنگاران به صورت مجازی گفت: برای تمدید محدودیت ها در هفته آینده ستاد استانی کرونا فردا تصمیم لازم را اعلام خواهد کرد.

معاون استاندار فارس افزود: احتمال تمدید محدودیت ها در بخش اصناف کم است زیرا مشکلات اصناف را بیشتر می کند اما اصناف مکلف به ارائه بسته پیشنهادی خود برای شیفت بندی کرده ایم.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اضافه کرد: درباره مترو و اتوبوس احتمال ادامه تعطیلی در هفته آینده وجود خواهد داشت، مترو کماکان تعطیل و اتوبوس هم محدود به شهرک های اطراف خواهد بود.

وی پیرامون صف واکسن در شیراز هم گفت: برای صف واکسن نیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز باید برنامه ریزی بهتر می کرد اما این تجمع و صف به دلیل این روی داد که امروز، آخرین روز واکسیناسیون کادر درمان بوده است.

قاسم پور اعلام کرد: درباره کنترل ترددها و مبادی ورودی و خروج استان فارس و ممنوعیت تردد شبانه حدود چهار هزار و ۷۰۰ خودروی متخلف شخصی جریمه شده اند و این ممنوعیت به قوت خود باقی خواهد بود.

وی ادامه داد: مانند ایام نوروز برپایی چادر در بوستان ها ممنوع است و اکثر تفرجگاه ها تعطیل هستند و مهمانسراهای دولتی حق پذیرش مسافر ندارند.

این مقام مسئول افزود: به ۱۴۳ صنف اخطار داده شده و ۵۱ واحد صنفی متخلف در این ایام پلمب شده اند و از هشت اداره در موج چهارم کرونا بازدید شده که تذکر کتبی یا معرفی به هیئت تخلف اداری در پی نداشته است.

قاسم پور با اشاره به آمار روزانه بازرسی و نظارت در سطح استان در مورخ هفتم اردیبهشت گفت: در بخش اصناف 2 هزار و 234 بازدید شکل گرفت که منجر به صدور 143 اخطار شد و 51 واحد متخلف هم پلمب شدند.

وی با اشاره به اینکه در بخش خودرو های شخصی متخلف یک هزار و 965 خودرو تذکر لسانی گرفتند، یک هزار و 104 خودرو غیربومی به شهرهای خود عودت داده و چهار هزار 657 خودرو هم جریمه شدند، تاکید کرد: در بخش بازرسی از ادارات و سازمان ها در موج چهارم هم در این روز هشت بازدید شکل گرفت که منجر به تذکر کتبی و معرفی به هیات تخلفات اداری نشد.

قاسم پور با یادآوری این مطلب که میزان رعایت پروتکل ها در همه حوزه ها به بیش از ٨٠ درصد رسیده است، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا هفتم اردیبهشت 1400، تعداد 708 هزار و 104 بازدید شکل گرفت که 25 هزار و 365 واحد اخطار گرفتند و 9 هزار و 319 واحد هم پلمب شدند.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی 251 هزار و 144 خودرو متخلف تذکر لسانی گرفتند، افزود: 117 هزار و 840 خودرو غیربومی هم به شهرهای خود عودت داده و 441 هزار و 784 خودرو هم جریمه شدند.

قاسم پور با اشاره به اینکه در بازه زمانی ذکر شده، در بخش ادارات و سازمان ها 496 بازدید انجام شد، گفت: این بازدید ها به 138 تذکر کتبی و 6 مورد معرفی به هیات تخلفات اداری منجر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل