کد خبر: 9189
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
خطاطی اسلامی - خوشنویسی - صلوات - بازدید استاندار فارس از نمایشگاه قرآنی

مدیر اجرایی جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز از تمدید مهلت ارسال آثار به این رویداد خبرداد.

فرهاد نصیری شیرازی گفت: بر اساس درخواست جمع کثیری از علاقه مندان به شرکت در جشنواره ملی خوشنویسی آیات و تصمیم مسئولین برگزاری جشنواره، به آگاهی داوطلب می‌رساند که مهلت ارسال تصویر آثار به مدت یک هفته تمدید شد.
وی افزود: جدولی که در اختیار هنرمندان بر روی سایت بارگزاری شده، لازم است که به طور کامل تکمیل و به همراه تصویر آثار به آدرس جشنواره ارسال شود و خوشنویسان تا پایان وقت اداری شنبه یازدهم اردیبهشت می توانند آثار خود را به آدرس ایمیل جشنواره ارسال کنند و مهلت فوق به هیچ عنوان مجدداً تمدید نخواهد شد.  
مدیر اجرایی جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز، گفت: این جشنواره در راستای بزرگداشت استاد بزرگ قرآن نویسی، میرزا احمد نی ریزی از سری جشنواره‌ای آیات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و انجمن خوشنویسان ایران، شعبه شیراز برگزار خواهد شد.
نصیری شیرازی همچنین به اهداف جشنواره یاد شده اشاره کرد و افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ کتابت قرآن کریم، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با رشته خوشنویسی در خطوط قرآنی نسخ و ثلث، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ و هنر خوشنویسی و کمک به انتشار گسترده‌تر این هنر اصیل و تکریم از مقام زند یاد میرزا احمد نی ریزی کاتب بزرگ قرآن کریم، عناوین این اهداف را در بر می‌گیرد و محورهای فراخوان قرآن کریم سور مبارکه انعام و ابراهیم است.
وی قالب‌های جشنواره را ثلث و نسخ اعلام داشت و گفت: اطلاع رسانی و فرآیند ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به نشانی fars.farhang.gov.ir انجام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل