کد خبر: 9206
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
بیماران کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۹ هزار و ۲۷۲ بیمار جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر، در اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشتآمده است که تاکنون ۸۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۰۹ هزار و ۸۲۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۶۸ هزار و ۱۲۳ دُز رسید.

براساس این اطلاعیه، از دیروز تا امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۲۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۲۰۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۷ نفر رسید.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۷ بیمار  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۹۵۴ هزار و ۳۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بر اساس این اطلاعیه، پنج هزار و ۳۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۵ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۲۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در پایان این اطلاعیه آمده است که در حال حاضر ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۷۴ شهر در وضعیت زرد و ۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل