کد خبر: 9215
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
دانشگاه شیراز

طبق رتبه‌بندی موضوعی کیواس (QS) در سال 2021 که به‌تازگی منتشر شده است؛ دانشگاه شیراز بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در این رده‌ی موضوعی قرار دارد.

به گزارش پیام خبر،  این رتبه‌بندی همچنین نشان می‌دهد، دانشگاه شیراز در رده‌ی موضوعی «مهندسی نفت» در سال 2021 موفق به کسب رتبه شده است؛ رتبه و جایگاه دانشگاه شیراز طی سال گذشته، در سه رده‌ی موضوعی «کشاورزی»، «مهندسی الکترونیک» و «مهندسی مکانیک» نیز تاکنون ثابت بوده است و در همان جایگاه و رتبه (به‌شرح جدول زیر)  قرار دارد.

رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی کیو اس به اختصار QS یک نظام رتبه‌بندی دانشگاهی است که هر سال توسط شرکت کاکارلی سیموندز (به انگلیسی: Quacquarelli Symonds) منتشر می‌شود.

این رتبه‌بندی بین سالهای ۲۰۰۹–۲۰۰۴ به صورت مشترک با رتبه‌بندی تایمز منتشر شده‌است و پس از آن هریک اقدام به انتشار رتبه‌بندی مستقل نموده‌اند. برخلاف رتبه‌بندی تایمز که اقدام به استفاده از روش جدیدی برای رتبه‌بندی کرده‌است، کیواس همچنان از همان روش قدیمی مشترک خود با تایمز استفاده می‌کند. کیواس با همکاری با پایگاه الزویر، توانسته‌است به یک سیستم ربته‌بندی کلی جهانی برای دانشگاه‌ها و موضوعی برای رشته‌های مختلف تحصیلی دست پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل