کد خبر: 9216
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
کمک های مومنانه

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) از آغاز مرحله هشتم کمک مؤمنانه در شیراز خبر داد و گفت: ۵ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان شهرستان شیراز توزیع می‌شود.

به گزارش پیام خبر، این روزها در هر کوچه و برزنی از مساجد تا تکایا و منازل، عطر همدلی و مواسات پیچیده است و پیر و جوان در تکاپو برای فراهم کردن بسته‌های معیشتی اقشار آسیب‌پذیر هستند تا این اقدامشان علاوه بر دستگیری همنوع، لبیکی باشد بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی.

در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی نیز رزمایش همدلی خیز چشمگیری به خود گرفته و اقشار مختلف اعم از بسیج، سپاه و غیره در این طرح به یاری نیازمندان شتافته‌اند تا در ماه بندگی خدا سفره‌ای خالی نماند.

سرهنگ مرتضی خسروانی فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) گفت: امروز ۵ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان شهرستان شیراز توزیع می‌شودو هر بسته معیشتی هرکدام به ارزش ۶۰۰ هزار تومان است که  بین نیازمندان شناسایی شده شرق شیراز توسط گروه‌های جهادی و پایگاه‌های مقاومت در محلات توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این بسته‌های معیشتی شامل انواع حبوبات، روغن، برنج و شکر است، افزود: همچنین در این ماه مبارک تا کنون ۳۰ هزار پرس غذای گرم افطاری بین نیازمندان مناطق کم‌برخوردار مناطق شرق شیراز توسط پایگاه مقاومت ناحیه احمدبن موسی (ع) توزیع شده است و تا پایان ماه به ۱۰ هزار پرس خواهد رسید.

مسئول سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز تصریح کرد: با مشارکت خیران و کمیته امداد برای زوج‌های جوان ۶ سری جهیزیه آماده و در دستور توزیع قرار گرفته است و تا کنون ۶۰ راس گوسفند قربانی شده است.

فرمانده سپاه فجر فارس در حاشیه این مراسم که در آرمگاه سعدی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج سازندگی بیان کرد: گروه‌های جهادی به همه دنیا ثابت کردند که در میدان حاضر هستند و اجازه ندادن  در تدفین بیماران کرونایی، مردگان بر روی زمین بمانند.

سردار یدالله بوعلی افزود: طلاب جهادی نیز در کنار مدافعان سلامت هر کاری از دستشان بر می‌آمد، انجام دادند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۸ نوع خدمت برای گروه جهادی تعریف کردیم و بانوان نیز در تهیه و دوخت ماسک و اقلام بهداشتی ورود کردند، گفت: علاوه بر اجرای نذر رهایی، اعطای کارت هدیه، تهیه غذای گرم و ... بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی برای توزیع در این ماه مبارک پیش‌بینی کردیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل