کد خبر: 9234
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، سید روح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس، ضمن تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، ۸۴۱ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۹۵ هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سیزده هزار و ۵۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۷ هزار و ۲۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۳۱ هزار و ۵۲۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهار هزار و ۹۷ نفر است.

حسینی ادامه داد: هم اکنون ۲ هزار و ۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام روزه داران و اشاره به شب های قدر، از مردم استان به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای خواست، با توجه به همه گیری ویروس کرونا در استان، تا حد امکان از حضور در مجالس و آیین ها پرهیز و برنامه های شب قدر را در خانه و از طریق صدا و سیما پیگیری کنند؛ همچنین در صورت حضور در این آیین ها، در مکان هایی حاضر شوند که شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت می کنند و در طول مراسم از ماسک استفاده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل