کد خبر: 9237
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
جمشید رضایی انجمن کتاب استان فارس

رئیس انجمن کتاب فارس، گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های ترویج کتابخوانی در فضای مجازی، اپلیکیشن قاصدک برای تلفن‌های همراه، در استان فارس توسط مؤسسه «مهر کتاب قاصدک» راه‌اندازی شده و در حال فعالیت است.

جمشید رضایی به خبرنگار پیام خبر اعلام کرد: برنامه کاربردی(اپلیکیشن) قاصدک، یک پلتفرم جدید با ایده‌ای نو در حوزه‌ی نشر است. این اپلیکیشن ابزاری است که واسط بین علاقه‌مندان به تهیه کتاب چاپی و محل‌های عرضه‌ی کتاب ازجمله انتشارات، کتاب‌فروشان و کتابخانه‌ها است و امکان دسترسی سریع به اطلاعات کتاب‌ها، مکان عرضه‌ی آن‌ها و خرید یا امانت را فراهم می‌سازد.

وی افزود: از جمله امکانات و ویژگی‌های این اپلیکیشن رصد لحظه‌ای قیمت‌ها و مکان‌یابی نزدیک‌ترین کتاب‌فروشی، کتابخانه و یا انتشارات است و با در اختیار داشتن سرویس پیک و پست در سراسر کشور امکان خدمت‌رسانی و خرید به تمام مردم کشور را مستقیماً از خود کتاب‌فروشی و انتشارات دارد.
به گفته رضایی، اپلیکیشن قاصدک توانسته بسیاری از بهانه‌های کتاب نخواندن افراد را از بین ببرد. از جمله این بهانه‌ها «ترافیک‌های سطح شهر»، «کمبود وقت»، «عدم آگاهی از قیمت‌ها»، «عدم آگاهی از وجود کتابی خاص در کتاب‌فروشی، کتابخانه، کافه کتاب یا انتشارات»، «عدم آگاهی از وجود برخی نویسندگان تازه‌کار و نوپا»، «عدم برگزاری نمایشگاه کتاب»، «پیش‌فروش کتاب‌ها» و ... است که این اپلیکیشن به رفع این موارد همت گماشته است.
وی تصریح کرد: با اتمام مرحله دوم توسعه این اپلیکیشن، برنامه و نشستی در فضای مجازی در نظر گرفته شده است تا بهانه‌ای برای تأکید بر امر مهم کتاب‌خوانی باشد.

رئیس انجمن کتاب فارس با اعلام برگزاری مراسم برخط بدین منطور، افزود: در این نشست افزون بر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شماری از شخصیت‌های مختلف فرهنگی استان و کشوری حضور دارند. این برنامه ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در آدرس «Http://farsershad.ir/ghasedak» قابل دسترسی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل