رونمایی کتاب در عمارت تاریخی ایران مهر به مناسبت روز شیراز

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اعلام اینکه درخواست مجوز کتاب‌های کودک و نوجوان ۴ برابر شد؛ از رشد ۶۰ درصدی صدور مجوز کتاب در ۴ سال اخیر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مهدی امیدبخش با بیان اینکه علی‌رغم همه مشکلات در حوزه نشرو چاپ کتاب، اظهار کرد: مسایلی مانند گرانی کاغذ و مسایلی از این دست موجب نشده که میزان نشر کتاب در استان فارس دچار خدشه شود.

وی، افزود: آمار استان فارس در مقایسه عملکرد واحد کتاب‌شناسی بر اساس مجوزهای صادر شده مطلوب بوده و به گواه مدیرکل دفتر کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از تهران، استان فارس دارای آمار قابل قبولی است.

امیدبخش با اعلام اینکه در سال ۱۳۹۶ میزان صدور مجوز کتاب در یازده حوزه، ۹۴۸ مورد بوده است، افزود: این آمار در سال گذشته به ۱۴۷۵ مورد رسید.

به گفته معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با وجودی که در سال ۱۳۹۷ شمار صدرو مجوز کتاب در فارس ۱۲۰۵ مورد بود، اما این رقم در سال ۱۳۹۸ با کاهش روبه‌رو شد و به ۱۱۱۶ مورد رسید.

امیدبخش بیشترین میزان صدور مجوز کتاب در استان فارس را در حوزه ادبیات برشمرد و گفت: در این زمینه سال گذشته ۴۰۷ مجوز کتاب صادر شد. با این حال کمترین تقاضای صدرو مجوز کتاب در حوزه هنر بوده که ۶۸ مجوز صادر شده است.

وی با این حال از رشد قابل توجه کتاب‌های کودک و نوجوان در استان فارس خبر داد و گفت: سال گذشته ۲۱۷ مجوز کتاب در این حوزه صادر شده است که نسبت به سال ۱۳۹۶ شاهد ۴ برابر رشد آن بودیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل